Soome politsei esitas välisminister Haavistole kuriteokahtlustuse

Soome välisminister  Pekka Haavisto
Soome välisminister Pekka Haavisto Autor/allikas: (Välisministeerium/Flickr)

Soome politsei esitas välisminister Pekka Haavistole kahtlustuse kahes kuriteoepisoodis.

Ajalehe Helsingin Sanomat teatel kahtlustab keskkriminaalpolitsei Haavistot ametialases kuriteos ning koostööst keeldumises.

Väidetavad kuriteoepisoodid leidsid aset eelmise aasta sügisel, kui Haavisto kõrvaldas erimeelsuste tõttu ametist välisministeeriumi konsulaarosakonna juhataja Pasi Tuomineni ja viis ta üle teisele tööle. Hiljem Haavisto vabandas Tuomineni ees ja pakkus talle naasmist samale ametikohale.

Soome peaprokuratuur otsustas Haavisto tegevuse osas siiski uurimist jätkata ning kolmapäeval avaldatud pressiteate kohaselt on politsei nüüdseks uurimise lõpetanud ja materjalid prokuratuuri saatnud.

Haavisto on varasemalt süüdistude tagasi lükanud, kuid politsei hinnangul alust kahtlustada teda võimu kuritarvamises.

Eeluurimise põhjus on mullusügisene konflikt, kui minister käskis välisministeeriumi konsulaarosakonna juhatajal korda ajada Soome kodanikest laste Soome toimetamine Süüriast, endiste ISIS-e liikmete vangilaagrist, kuid osakonnajuhataja keedlus sellest viidates valitsuse otsuse puudumisele. Seepeale Haavisto tagandas Tuomineni.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: