Ivari Ilja: tööõiguse ekspert teeb Aivar Mäe kaasuses segamatult tööd

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Ivari Ilja. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Rahvusooper Estonia nõukogu esimees Ivari Ilja kinnitas ERR-ile, et Aivar Mäe skandaali tõttu juuli keskel tööd alustanud majaväline tööõiguse ekspert on saanud oma tööd teha sõltumatult ja segamatult ning jätkab sama põhimõtte järgi kuni augusti kekspaigani.

Seetõttu ei oska Ilja öelda mitu inimest on praeguseks eksperdi poole oma muredega pöördunud. "Minu selge seisukoht on, eksperdile tuleb anda ettenähtud ajaks töörahu," ütles Ilja.

"Rahvusooperi nõukogu põhimõtteks on olnud see, et ekspert on väljaspoolt maja, ta on sõltumatu ja saab iseseisvalt ning vastavalt oma professionaalsele pädevusele uurimise läbi viia. Inimesed, kes soovivad temaga oma muresid jagada, saavad individuaalselt kohtumise kokku leppida. Kogutud informatsiooni alusel teeb ekspert nõukogu jaoks kokkuvõtte puhkenud skandaali käigus esitatud väidete ning samuti rahvusooperi töökliima ja inimeste omavahelist suhtlust puudutavate probleemide osas," lisas ta.

Ilja rääkis, et Estonia nõukogu saab eksperdilt kokkuvõtte augusti keskpaigaks. Nõukogu korraline koosolek toimub augusti viimastel päevadel, kuid uue olulise info ilmnemisel on võimalik ka varasem elektrooniline või erakorraline koosolek.

Estonia nõukogu eemaldas alates 3. juulist kaheks kuuks peadirektor Aivar Mäe oma töökohustuste täitmisest. Senikaua jätkab peadirektori kohusetäitjana Taivo Pahmann. Edasised personaliotsused peadirektori ametikohaga seoses selguvad Ilja kinnitusel augusti teises pooles.

Estonia nõukogu otsustas juuli alguses sõlmida lepingu tööõiguse eksperdiga, kelle poole saavad kuni 14. augustini oma muredega pöörduda rahvusooperi praegused ja endised töötajad.

Ilja sõnul võtab ekspert vastu kaebusi, kohtub inimestega konfidentsiaalselt, säilitades pöördujate anonüümsuse. "Eksperdi kontaktid on saadaval rahvusooperi siseveebis, kuid juhul kui inimesel puudub sinna ligipääs, saab need kontaktandmed rahvusooperi personaliosakonnast," ütles Ivari Ilja veel.

Eesti Ekspress kirjutas 22. juunil, et rahvusooperi Estonia direktor Aivar Mäe on alandanud ja ahistanud aastaid naiskolleege. Esialgu eitas Mäe süüdistusi ja nimetas neid pahatahtlikeks. Hiljem esitas Mäe avaliku vabanduse.

Politsei alustas 26. juunil seksuaalse ahistamise paragrahvi alusel meneltlust selgitamaks välja sündmuste kulg ja episoodid seoses väidetega, et Estonia teatri juht Aivar Mäe on käitunud teatri naissoost töötajate suhtes ebasobivalt. Politsei pressiesindaja Kristjan Lukk on öelnud ERR-ile, et politsei poole on selles küsimuses kaebustega pöördunud mitu inimiest. Esmaspäeval ütles pressiesindaja Britta Sepp, et menetlus käib ning uurimise huvides ei ole võimalik öelda, kui mitu inimest on politseisse pöördunud.

Aivar Mäe palkas advokaat Paul Kerese, kes on süüdistanud ajakirjandust ja peab üheks tõenäoliseks võimaluseks meedia vastu kohtusse minemist.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: