Pühapäeval püsib ilm veel suvine

Nädalavahetusel püsib ilm veel suvine, uuest nädalast läheb taas tasapisi jahedamaks.

Pühapäevast hakkab Läänemere ääres Baltimaade kohal asuva kõrgrõhkkonna jõud raugema. Samal ajal tegutseb lääne pool juba uus antitsüklon, mis tugevneb Briti saarte kohal ja asub sealt Skandinaavia suunas teele.

Mööda kõrgrõhkkonna põhjaserva libiseb Valge mere kohale väheaktiivne madalrõhkkond. See toob endaga paraja portsu niiskust, mis jõuab tiiruga ka Baltimaadesse. Selline õhumasside liikumine tähendab, et valdavalt on homne päev Läänemere ääres päikesepaisteline ja taaskord suviselt soe, küll aga suureneb päeva teises pooles hoovihmade võimalus ja äikeseoht.

Öö vastu pühapöeva on üsna selge või vähese pilvisusega ja sajuta, kohati on vaid udune. Puhub muutliku suunaga tuul, põhjarannikul edelatuul üks kuni seitse meetrit sekundis. Temperatuur püsib 13 kuni 17 kraadi juures.

Hommik tuleb sajuta, kuid kohati veel udune. Tuul on küll muutliku suunaga, aga nõrk ning temperatuur tõuseb 16 kuni 19 kraadini.

Pühapäeva päeval on pilvi vähe ja vahelduvalt, pärastlõunal lisandub kohati  hoovihma, võib olla ka äikest. Läänekaare tuul puhub kolm kuni kaheksa, põhjarannikul iiliti 12 meetrit sekundis. Soe küündib 28 kraadini.

Õhtugi on üldiselt vähese või vahelduva pilvisusega, siin-seal püsib hoovihma- ja äikesevõimalus. Puhub läänekaare tuul kolm kuni üheksa, põhjarannikul puhanguti 13 meetrit sekundis. Temperatuur jääb 21 ja 26 kraadi vahemikku.

Uuest nädalast on nii öine kui päevane temperatuur taas pisut tagasihoidlikum ning hoovihma võimalus sageneb.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: