Koroonaga uue löögi saanud Stockmanni kaubamaja võib müüa oma hoone Helsingis

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Stockmanni kaubamaja Helsingis. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Koroonaviiruse pandeemia andis lõpliku hoobi majandusraskustes Stockmanni kaubamajale Soomes, mis võib nüüd viia Helsingi kesklinnas asuva ikoonilise kauplusehoone müügini.

Võlad, laienemine Venemaale, mitmete kaubamärkide lahkumine ning hilinemine elektrooniliste müügikanalite käivitamisel on põhjustanud Stockmanni raskused, selgub ettevõtte restruktureerimisraportist. Samas öeldakse, et võlgade restruktureerimine ning kaubamaja hoone müük Helsingi kesklinnas võiks siiski ettevõtte päästa, edastas Soome ringhääling Yle.

Stockmann küll säästis, aga tegi seda valedes kohtades. Näiteks müüdavate kaubamärkide vähendamine kärpis ka ettevõtte konkurentsieelist. Samuti ei aidanud müügile kaasa kokkuhoid müüjate arvu ja nende koolituse pealt.

Finantsprobleeme suurendas ka agressiivne laienemine Venemaal, kus avati Nevski kaubanduskeskus ja oma kaubamaja. Raskusi tekitas juurde ka Helsingi kesklinna kaubamajahoone laiendamine ja renoveerimine, uue parkimismaja ehitamine ning Lindexi ost 2007. aastal.

Kuna investeeringuid rahastati laenudega, siis suurendas see märgatavalt ettevõtte laenukoormat.

Koroonaviiruse tõttu kukkus järsult müük Lindexis, millele kuuluvad nii kauplus kui ka riidebränd ja see põhjustas Stockmanni rahalised raskused ning viis lõpuks ettevõtte maksejõuetuseni.

Varasemalt kasumis olnud Stockmanni kukkus kahjumisse 2014. aastal ja ettevõtte oli kahjumis veel ka eelmise aasta kolmandas kvartalis.

Esmaspäeval avaldatud raporti kohaselt peab ettevõte restruktureerimise õnnestumiseks ümber korraldama võetud laenud ning sügisel kaaluma, kas müüa endale kuuluv kinnisvara. Võlausaldajate jaoks annaks parema tulemuse ettevõtte restruktureerimine kui selle pankrotimenetlus, märgitakse raportis.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: