Palmer: Nordica riigiabist kümme miljonit läheks Regional Jetile

Xfly juht Jan Palmer
Xfly juht Jan Palmer Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Nordica tütarfirma Regional Jet juht Jan Palmer usub allhankelendude ärimudelisse, ent kriisi üleelamiseks vajab tütarettevõte umbes kümme miljonit eurot.

"Kui kriisi seljatame, siis ootab meiesuguseid firmasid plahvatuslik kasv. Meil käivad juba praegu läbirääkimised umbes viie suure lennufirmaga, kes peavad väiksemate lennukitega tehtavaid lähilende sisse ostma," rääkis Palmer Eesti Päevalehele.

Palmeri sõnutsi läheks Nordicale jagatavast riigiabist (22 miljonit aktsiakapitali, 8 miljonit laenuna) umbes kümme miljonit Xfly (juriidilise nimega Regional Jet) jalule aitamiseks.

Üle viie kuu kestnud kriisiga on kuhjunud lennukiliisingute võlgu ja võlgu ollakse ka koostööpartneritele, ning sellest tuleb aktsiakapitali negatiivne seis.

"Kõik on küll äärmiselt vastutulelikud ja osa võlgu on ka täiesti maha kantud. Aga ühel hetkel hakkavad maksepuhkust andnud liisinguandjad nihelema, sest neil istuvad ju pangad vms investorid kukil," kirjeldas Palmer olukorda, kinnitades samas, et kulusid on suuresti suudetud kokku tõmmata.

Estonian Airi veel lõpus juhtinud ja Nordica asutamise juures olnud Palmer oli kriitiline Eesti riigi suhtes, kuna palju räägitakse küll otselendude vajadusest, ent majandus- ja kommunikatsiooniministeerium pole analüüsinud, miks meil neid vaja on, samuti, milliseid liine ja mis kvaliteediga.

Nüüdeks on Nordica analüütikud ise andmetele otsa vaadanud, kuid enne tulemuste avalikkusele näitamist on vaja seda esitleda oma majas. Siiski avaldas Palmer, et sealt tuleb välja umbe kuus-seitse sihtkohta, kuhu Nordical oleks mõttekas lennata ja just ärireisijatele sobivate graafikute ja tihedusega.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: