Tartu koolid peavad avaaktused enamasti väljas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Koolitee algus
Koolitee algus Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Koolide avaaktuste formaadid on sel aastal teistsugused kui varem. Paljud Tartu koolid korraldavad aktuseid õues või gruppide kaupa.

Tartu linna haridusosakonna juhataja Riho Raave sõnul proovitakse õppeaastaga alustada tavapäraselt. Samas soovitatakse siiski aktusi hajutada ja teha need koolide õuedes või staadionitel. Siis on viirusesse nakatumise oht minimaalne.

"Koolidest, kes on juba oma andmed esitanud, võibki öelda, et koolid on kenasti neid soovitusi kuulda võtnud ja enamustes Tartu koolides algabki õppeaasta 1. septembril ja need aktused toimuvad siis kogu päeva jooksul erinevatel kellaaegadel vastavatele klassidele," ütles Raave.

Tartu Ülikooli õppeaasta avaaktus toimub peahoone ees ning seda saab vaadata ka veebis. Inimesi otseselt hajutada ei plaanita.

"Me võib-olla ütleme selle lihtsalt suuliselt maha, et inimesed väga suure tropis üksteise lähedal ei seisaks ja eks see aktus saab olema ka lühike, et ei kesta tunde ja tunde, vaid pigem alla poole tunni, võib-olla paarkümmend minutit. See nakkusoht on sellega ka vähendatud," ütles ülikooli õppeprorektor Aune Valk.

Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasiumil ei olegi aularuumi, kuhu kõik õpilased ära mahuvad, mistõttu nad peavadki aktusi väljas. Seda ka tänavu.

"Teeme aktuse õues, koolimaja siseõues kümnendatele klassidele. Teised õpilased algavad klassijuhataja tunniga ja siis läheb koolipäev edasi nii nagu on," ütles direktor Merike Kaste.

Raave sõnul toimub enamik aktustest väljas, kuid esimese klassi omad võivad toimuda ka siseruumis. Sellisel juhul tuleb järgida ohtusnõudeid. Tartu Erakooli esimese klassi aktus toimub siiski vabas õhus. Jätkab Tartu Erakooli juhatuse liige Urmo Uiboleht.

"Prioriteediks on meil loomulikult esimesed klassid, et neil tekiks ikkagi pidulikkuse tunne, aga ka siin me oleme pidanud tegema ikkagi teatud korrektiivid," rääkis Tartu Erakooli juhatuse liige Urmo Uiboleht.

Kool püüab teha aktused vabas õhus koolimaja ees, piiratud kontaktide hulgaga ehk siis kõik pereliikmed, lähedased aktusest osa võtta ei saa. "Aga üks selline oluline loobumine on selline traditsioon, et kooli kõige vanemad toovad nooremad kooli ehk siis üheksas klass sellel korral seda püha traditsiooni nagu jätkata ei saa."

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: