Estonia nõukogu arutab Aivar Mäe käitumist puudutavat raportit neljapäeval

Rahvusooper Estonia.
Rahvusooper Estonia. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahvusooper Estonia nõukogu esimees Ivari Ilja ütles ERR-ile, et Estonia majavälise usaldusisiku raport rahvusooperi töökeskkonna ja selle probleemide kohta on valmis ning nõukogu hakkab seda arutama selle nädala neljapäeval.

Ilja rääkis, et analüüs on põhjalik, kuid raporti sisu ta enne nõukogu istungit ei kommenteeri.

Samuti ei soovinud Ilja öelda, kui palju inimesi kokku on usaldusisiku juures rääkimas käinud.

Seda, kas nõukogu arutlusel osaleb Aivar Mäe ise või tema esindaja vandeadvokaat Paul Keres, Ilja veel täpselt ei teadnud. "Aivar Mäe osalemine on soovituslik, aga kui ta saadab oma esindaja või võtab ta kaasa, siis kellelgi midagi selle vastu ei ole," ütles Ilja.

Ilja sõnul selguvad paljud asjad ilmselt juba 27. augusti arutelul, kuid kindlasti saab asjas selgust enne 3. septembrit.

"3. septembriks peab otsus tehtud olema," ütles Ilja.

Politsei alustas 26. juunil seksuaalse ahistamise paragrahvi alusel meneltlust selgitamaks välja sündmuste kulg ja episoodid seoses väidetega, et Estonia teatri juht Aivar Mäe on käitunud teatri naissoost töötajate suhtes ebasobivalt.

Nõukogu kutsus appi usaldusisiku, kelle poole said pöörduda kõik praegused ja endised rahvusooperi töötajad ning kes aitas juhtumi ülevaate koostamisega.

Toimetaja: Liisbeth Rats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: