Berliini haigla: Navalnõi analüüside tulemused osutavad mürgistusele

{{1598282700000 | amCalendar}}
Berliini Charite haigla, kus Aleksei Navalnõid ravitakse.
Berliini Charite haigla, kus Aleksei Navalnõid ravitakse. Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Vene opositsioonijuhile Aleksei Navalnõile Berliini Charité haiglas tehtud analüüsid osutavad mürgitamisele, kuid tema elu ei ole enam ohus.

"Kliinilised leiud näitavad mürgistust koliinesteraasi inhibiitorite rühma kuuluva ainega," on öeldud haigla esmaspäevases avalduses.

Millise ainega konkreetselt tegemist on, ei ole seni selge. Selleks on vaja täiendavaid uuringuid.

Navalnõid ravitakse praegu atropiiniga, kuid ravi tulemusi on vara prognoosida.

"Haiguse tagajärjed on ebaselged ja hiliseid mõjusid, eriti närvisüsteemi osas, ei saa praegu välistada," lisati avalduses.

"Patsient on intensiivravis ja endiselt kunstlikus koomas. Tema seisund on tõsine, kuid hetkel ohtu tema elule ei ole," märkis haigla.

Merkel: Navalnõi mürgitajad tuleb vastutusele võtta

Vene opositsioonijuhi Aleksei Navalnõi mürgitajad "tuleb vastutusele võtta", ütles Saksa liidukantsler Angela Merkel esmaspäeval, kui haiglauuringud olid Navalnõi mürgitamist kinnitanud. 

"Arvestades Navalnõi väga olulist rolli Venemaa poliitilises opositsioonis, on sealsed võimud nüüd üles kutsutud seda juhtumit viivitamatult ja põhjalikult uurima – ja seda tuleb teha täieliku läbipaistvusega," ütles Merkel koos välisminister Heiko Maasiga tehtud avalduses.

"Süüdlased tuleb kindlaks teha ja vastutusele võtta," lisasid nad.  

Vene arstide sõnul ei näidanud Navalnõi testid Charité nimetatud ainet

Kremli kriitikut Aleksei Navalnõid Omski haiglas ravinud arstide meeskonna juht ütles esmaspäeval, et nad ei avastanud toksiini, mida Berliini Charité haigla nimetas opositsioonipoliitiku mürgistuse põhjusena.

"Kui ta haiglasse toodi, tehti Aleksei Navalnõile ulatuslikud testid uimastite, sünteetiliste, psühhodeeliliste ja meditsiiniliste ainete, seal hulgas koliinestaraasi inhibiitorite osas," ütles Omski 1. kiirabihaigla peatoksikoloog Aleksandr Sabajev Vene uudisteagentuuridele. "Tulemused olid negatiivsed."

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: