Ratas: EL-i rahapoliitika peab uuesti konservatiivseks muutuma

Koroonakriisi leevendamiseks käivitatud Euroopa Liidu ekspansiivne fiskaalpoliitika ei saa lõpmatult kesta ning õige pea tuleb naasta konservatiivse ja tasakaalus eelarvepoliitika juurde, ütles peaminister Jüri Ratas.

"Igal juhul peab see liikuma tagasi konservatiivseks rahapoliitikaks. Ja ma olen kindel, et see ka liigub, küsimus on ainult, millal," ütles Ratas ERR-i veebisaates "Otse uudistemajast".

Ratase sõnul ei leia ta, et koroonaviiruse ajal käivitatud majanduspoliitika, milles loobuti eelarvetasakaalu nõudest ning suurendati massiivselt rahapakkumist, oleks jätkusuutlik.

Euroopa Liit on oma majanduse ergutusmeetmegea toiminud teisiti kui 12 aastat tagasi, eelmise kriisi ajal, tegutsedes kontratsükliliselt, rääkis Ratas. "See pole ju tavapärane, et avalik sektor annab erasektorile raha, et hoida ettevõtteid vee peal. Aga ma arvan, et see on praegu ainus võimalus. Aga see peab olema, kiire, lühiajaline ja hästi suunatud," rõhutas peaminister.

Peaminister märkis, et on Euroopa Komisjonilt küsinud, millal nemad näevad tagasipöördumist tavapäraste eelravereeglite juurde. "Täna ei ole keegi võimeline ütlema, millal konservatiivne rahapoliitika uuesti stardib, aga olen kindel, et see taastub - ei saa nii pikalt kehtida, et pole eelarvetasakaalu," ütles Ratas.

Samas rõhutas peaminister, et Euroopa Liit on kroonaviiruse pandeemia ajal hästi toime tulnud, leppides kokku 750-miljardises majanduse taaskäivitamise paketis ning 1,1-triljonises seitsmeaastases eelarves (MFF). Samuti on EL käivitanud ühise vaktsiinihanke, lisas ta.

 

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: