Nordica plaanib kohtuotsuse vaidlustada

Foto: Siim Lõvi/ERR

Harju maakohus otsustas esmaspäeval, et Nordica ja Transpordi Varahaldus on Estonian Airi järglased ning peavad seega tasuma Estonian Airi endiste töötajate 1,5 miljoni euro suuruse nõude. See omakorda tähendab, et ka teistel võlausaldajatel võiks olla õigus nõuda firmadelt Estonian Airi pankrottipessa kadunut. Nordica plaanib otsuse vaidlustada.

Estonian Air lõpetas tegevuse viis aastat tagasi. Selleks et tagada Eesti lennuvõimekus, lõi riik uued lennufirmad. Estonian Airi 52 endist töötajat, kelle 1,5 miljoni ulatuses lisanõudeid pankrotiprotsessis ei rahuldatud, hakkasid neid uutelt firmadelt sisse nõudma, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Täna on otsus selline, et kohus nõustus, et ettevõte on läinud üle Estonian Airilt Nordicale. Selle tõttu vastutab vastutab Nordica koos Transpordi Varahaldusega Estonian Airi tasumata kohustuste eest," rääkis Sirel & Partnerid vandeadvokaat Kalle-Kaspar Sepper.

See omakorda tähendab seda, et ka teistel võlausaldajatel võiks olla õigus nõuda Nordicalt ja Transpordi Varahalduselt Estonian Airi pankrotipessa kadunut. Sellest enamus oleks riigi ebaseadusliku riigiabi tagasinõue, kuid ka SAS-i ja lennujaamade mitmetesse miljonitesse eurodesse ulatuvad maksmata arved.

"Seal polnudki eriti palju neid võlausaldajaid peale Eesti riigi. Eesti riik on meile teatanud, et nemad ei kavatse nõudeid esitada," ütles Nordica juht Erki Urva.

Samas ütles Estonian Airi endiste töötajate esindaja, et riigil ei pruugi olla valikut ja nad siiski võivad olla kohustatud tagasinõuded esitama. Mis omakorda tooks kaasa riiklike lennufirmade uue pankroti. Viidates,et ka teised nõuded ei ole aegunud, loodavad advokaadid kokkuleppele jõuda.

"Maakohus oma otsuses leidis, et aegumist  aset ei ole leidnud. Üldõigusjärglus sisuliselt tähendab seda, et kui õiguseeellase Estonian Airi vastu on nõue esitatud, siis aegumine peatub," rääkis Sepper.

Majandusministeerium jällegi ei pea tõenäoliseks, et ebaseadusliku riigiabi tagasinõue, summas umbes 85 miljonit eurot, Nordica vastu esitada tuleks. Lisaks plaanib Nordica kindlasti otsuse edasi kaevata.

Urva sõnul tuli otsus Nordicale üllatusena. "Ei ole läbi lugenud veel põhjalikult, aga põhjendused tundusid küll väga vähe veenvad. Nii et me päris kindlasti ka vaidlustame selle järgmises kohtuastmes," lisas ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: