Rahandusminister tahab välja kuulutada konkursid MTA ja rahapesu andmebüroo juhi kohale

Maksu- ja tolliamet
Maksu- ja tolliamet Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Rahandusminister Martin Helme soovib septembris välja kuulutada konkursid nii maksu- ja tolliameti (MTA) kui ka reformitud rahapesu andmebüroo juhi kohale.

Helme edastas konkursside väljakuulutamissoovi riigisekretär Taimar Peterkopile ning avalduste esitamise tähtaeg oleks 25. septembril.

MTA uue juhi kandidaadid peaksid muu hulgas esitama essee teemal "Maksu- ja tolliameti väljakutsed ja võimalused majanduskriisi tingimustes".

Rahapesu andmebüroo juhiks pürgijad peavad teiste dokumentide hulgas samuti esitama essee, kuid seda pealkirjaga "Rahapesu-vaba Eesti: kättesaamatu unistus või teostatav eesmärk?".

MTA senine juht Valdur Laid teatas juulis, et lahkub ametist, kuna tundis, et tema töö juhina on tehtud ja lahkumiseks on sobiv aeg. Laid suundub edasi tööle erasektorisse.

Rahapesu andmebüroo, mis siiani on olnud osa siseministeeriumi valitsusalasse kuuluvast politsei- ja piirivalveametist, hakkab uuel aastal kuuluma rahandusministeeriumi valitsusalasse. Praegu juhib asutust Madis Reimand.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: