Öpik: koolide piiramisele võiks läheneda klassipõhiselt

Foto: Siim Lõvi/ERR

Tallinna koolijuhid peavad olema valmis vanemates klassides osaliselt distantsõpet korraldama selleks, et koole päris kinni ei pandaks. Terviseameti Põhja regiooni juhi Ester Öpiku hinnangul võiks piirangutes lähtuda iga kooli olukorrast.

Tallinna 21. koolis on õpilased alates 5. klassist ühel päeval nädalas kodutööl. Tunnid algavad erinevatel aegadel, söögivahetunnid on samuti erinevatel aegadel. Haigestunuid pole, kuid jälgitakse haigestumiste arvu Tallinnas, ütles koolijuht Meelis Kond "Aktuaalsele kaamerale".

Neljapäeval koguneb kooli kriisimeeskond, et otsustada, kas esmaspäevast midagi muutub.

"See võib olla gümnaasiumis näiteks nädalase distantsõppe rakendamine - nädal koolis, nädal kodus või kaks, oleneb, mida me siis otsustame," ütles Kond.

Linnapea Mihhail Kõlvart ütles, et eesmärk on võimaldada õpilastel koolis käia, kuid selleks peavad koolijuhid ise otsustama, kuidas õppetööd hajutada.

"Juba praegu koolijuhid peavad välja töötama valemi, mille alusel eelkõige gümnaasiumis õpilased hakkavad ka distantsõppel õppima - vahetustega koolis ja kodus," ütles Kõlvart.

Terviseameti Põhja regiooni juht Ester Öpik kinnitas, et otstarbekas on lähtuda iga kooli või lasteaia konkreetsest olukorrast.

"Täna oleme lähtunud sellest, et kui kuskil - lasteaias, koolis - tekib haigestumine, siis ennekõike läheneme selle rühma- või klassipõhiselt," ütles ta.

Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma ütles "Aktuaalsele kaamerale", et liikumispiirangutega seotud piirmäära võiks tõsta praeguselt 16,5-lt kõrgemale seoses haigestumisega nooremas eas ja väiksema riskiga ravisüsteemile.

"Mõistlik oleks jagada erinevad numbrid erinevate käitumise või tegevustega, mis nende numbrite taha käivad. Kas 25, 30, 50, 100 - kõigi nendega võiks olla paindlik, dünaamiline suhtumine, mitte nii, et üks number ja ühesugused reeglid kõigile," rääkis Härma.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: