USA president nimetab meedia andmetel ülemkohtu kohtunikuks Barretti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Barrett vannutamisel föderaalse apellatsioonikohtu kohtunikuks.
Barrett vannutamisel föderaalse apellatsioonikohtu kohtunikuks. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

USA president Donald Trump nimetab ootuspäraselt ülemkohtus vabanenud ametikohale kohtuniku ja advokaadi Amy Coney Barretti, edastasid reedel mitmed kohalikud meediakanalid.

Meedia kirjutas juba varem sel nädalal, et favoriit USA ülemkohtuniku kohale, mis jäi Ruth Bader Ginsburgi surma järel vabaks, on kohtunik Barrett, kes on oma usuliste vaadete tõttu konservatiividele südamelähedane, kuid vastaste sõnul ajab segi usu ja seaduse.

Barrett oli president Donald Trumpi soosik ka 2018. aastal, kui ülemkohtus jäi koht vabaks Anthony Kennedy tagasiastumise järel. Toona nimetati lõpuks ametisse Brett Kavanaugh.

Et Barrett on vaid 48-aastane, tagaks tema nimetamine ülemkohtunikuks konservatiividele kindla koha ülemkohtus aastakümneteks.

Barretti kandidatuurile peab heakskiidu andma senat. Kaks vabariiklasest senaatorit on varem öelnud, et ei toeta Trumpi kava uus kohtu liige kiirkorras nimetada, kuid nimetamise läbikukutamiseks on vaja nelja vabariiklasest senaatori vastuseisu. 

Barrett on katoliiklasest seitsme lapse ema, kes on kindlalt vastu abordile, mis on üks Ühendriikide kultuurilise lõhe keskseid küsimusi. Barrett on Indiana Notre Dame'i ülikoolis 15 aastat juurat õpetanud, kuid tema kogemus kohtunikuna on piiratud. Kohtunikuks sai ta alles 2017. aastal, kui Trump ta föderaalsesse apellatsioonikohtusse määras.

Barrett on öelnud, et teeb oma usul ja ametiülesannetel kohtunikuna vahet, kuid kriitikud pole selles veendunud. Apellatsioonikohtunikuna on ta otsustanud relvaõiguste kasuks ja seisnud vastu migrantidele ning abordile.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: