President Trump teatas positiivsest koroonatesti tulemusest

{{1601608860000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / AFP

USA president Donald Trump teatas reedel, et tema ja ta abikaasa koroonaviiruse testi tulemused osutusid positiivseks.

"Täna, @FLOTUS ja mina andsime COVID-19 suhtes positiivse testi. Me alustame otsekohe meie karantiini ja taastumisprotsessi. Me saames sellest üle ÜHESKOOS," säutsus Trump Twitteris.

Trump tegi koroonaviiruse testi neljapäeval pärast seda, kui üks tema lähedastest abidest positiivse proovi andis. Hope Hicksi test oli positiivne, kinnitas president Fox Newsile.

Hicks on uudisteagentuuri Bloomberg andmeil Trumpi lähemaid nõunikke. Ta sõitis presidendiga samas lennukis teisipäevasele valimisväitlusele Clevelandis.

NBC teatel ei ole Hicksi väitlusüritusega seoses näomaskiga nähtud. Trumpiga koos käis Clevelandis umbes 20-30 abi ja pereliiget. 

Ka Trump ise ei kanna peaaegu kunagi avalikel üritustel näomaski, põhjendades seda sellega, et talle tehakse pidevalt koroonateste.

Trump jätkab ametikohuste täitmist

USA presidendi arst Sean Conley teatas hiljem avalduses, et 74-aastane Trump tunneb end hästi ja jätkab karantiinis olles oma ametikohustuste täitmist.

Nad "tunnevad end praegu hästi ja kavatsevad jääda koju Valgesse Majja tervenemise ajaks", ütles Conley.

Trump ei ole seni teatanud kampaaniaürituste ärajätmisest ega ametikohustuste üleandmisest asepresident Mike Pence`ile. Praegu pole veel selge, kuidas mõjutab Trumpi haigestumine presidendivalimiste teist teledebati toimumist. Debatt Joe Bideniga peaks toimuma 15. oktoobril Miamis.

Presidendivalimised toimuvad 3. novembril.

Trumpi kampaaniaüritused lükatakse edasi või peetakse virtuaalsena

USA presidendi Donald Trumpi kampaaniaüritused enne novembrikuiseid valimisi toimuvad pärast presidendi positiivset koroonaproovi kas virtuaalselt või lükatakse need edasi, ütles reedel tema kampaaniajuht.

"Kõik varem välja kuulutatud kampaaniaüritused, mis näevad ette presidendi osalust, muudetakse virtuaalseks või lükatakse ajutiselt edasi," lausus kampaaniajuht Bill Stepien. 

Üritused esileedi Melania Trumpiga, kelle koroonatest osutus samuti positiivseks, on ka edasi lükatud, märkis Stepien.

"Kõiki ülejäänud kampaaniasündmusi kaalutakse juhtumipõhiselt ning me anname neist kõigist teada," lisas ta.

Negatiivse COVID-19 testi teinud asepresident Mike Pence jätkab oma kampaaniaga.

Valge Maja: Trumpi sümptomid on kerged

USA presidendil Donald Trumpil on positiivse koroonatesti andmise järel kerged sümptomid, ütles reedel tema kantseleiülem, väljendades lootust kiirele taastumisele.

"President ja esileedi on endiselt heas tujus," ütles Mark Meadows ajakirjanikele.

"Presidendil on on kerged sümptomid ja me proovime tagada mitte ainult, et tema tervis, ohutus ja heaolu oleks korras, vaid et kogu ameerika rahva oma oleks."

Meadows lisas: "Ameerika rahvas võib olla kindel, et meil on president, kes mitte ainult ei tee tööd, vaid jätkab töö tegemist. Ma olen optimistlik, et ta paraneb väga kiiresti."

"Ma ei hakka täpsustama, mis spetsiifilist ravi ta saab või ei saa. Tal on kerged sümptomid. Sellega tegeledes pakub residentsis oma ekspertiisi arst. Ta on praegu residentsis."

Trumpi arst ütles varem, et president ja esileedi on hea tervise juures.

Melania säutsus reedel: "Mul on kerged sümptomid, kuid üldiselt tunnen end hästi. Ootan pikisilmi kiiret tervenemist."

Pompeo koroonatest oli negatiivne

USA välisminister Mike Pompeo teatas reedel, et erinevalt president Donalt Trumpist oli tema koroonaproov negatiivne.

"Tunne on fantastiline," ütles Horvaatiasse Dubrovinikusse jõudnud Pompeo teda Euroopas ringsõidul saatvatele ajakirjanikele.

Pompeo ja tema naine andsid proovi lennukis enne Dubrovnikus maandumist.

Välisministri sõnul on see juba neljas test kahe nädala jooksul.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: ERR, AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: