Seeder: Helme väljaütlemisi tuleb teadlikult ignoreerida

{{1602926460000 | amCalendar}}
Helir-Valdor Seeder.
Helir-Valdor Seeder. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Siseminister Mart Helme väljaütlemised on osa tema poliitilisest taktikast ja neid tuleks ignoreerida, ütles Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ERR-ile.

Seeder ütles, et tema hinnangul ei olnud siseminister Mart Helme väljaütlemised ministrile kohased ega selle ametipositsiooni väärilised.

"Minu soovitus on mitte tähelepanu pöörata, sest nende sõnade ja väidete taga ei ole midagi, need on tühjad. Eestis on inimõigustega kõik korras, kedagi taga ei kiusata," sõnas Seeder.

Seedri sõnul on tegemist EKRE teadliku poliitilise taktikaga saada läbi vastandumise tähelepanu ning tema hinnangul on kahetsusväärne, et opositsioon ja meedia sellega kaasa lähevad.

"Kui me pikema ajaperioodi jooksul selliseid avaldusi ignoreerime, siis kaovad need ära," selgitas Seeder ja ütles, et Helme väljaütlemised ilmselt Saksamaal uudiskünnist ei ületa.

Küsimuse peale, kas sarnaselt opositsiooniparteide juhtidele on ka Isamaa esimees kaalunud siseministrit umbusaldada, vastas Seeder eitavalt.

Intervjuus saksa ringhäälingule rääkis Helme ka Venemaale kehtestatud sanktsioonidest ning avaldas arvamust, et need tegelikult ei tööta, kuna ei aita muuta Venemaad demokraatlikumaks riigiks.

Seeder lisas, et EKRE poliitika Venemaa suunal ongi kogu aeg olnud ettevaatlik ja pehme. Seedri sõnul on aga just Venemaa jätkuvalt Eesti suurim julgeolekuoht ja selle ohu vastu astumine eeldab Lääneriikide ühtsust ja koostööd liitlastega.

 "Mis puudutab sanktsioonide toimimisse, siis loomulikult ei ole see imevits ja imelahendus, aga see on praeguses olukorras nii öelda, kasutades diplomaatilisi ja poliitilisi vahendeid, üks abinõu, mis teatud ulatuses kindlasti toimib," ütles Seeder ja lisas, et kui võimalik peaks sanktsioone veelgi tugevdama.

Ehkki Seeder tunnistas, et viidatud väljaütlemised kahjustavad Eesti mainet ja pingestavad ka koalitsiooni siseelu, aga koalitsioon nende tõttu ei lagune. Tema sõnul tuleb sellest üle saada.

"Nii kaua, kui see tegelik poliitika, mida valitsuses on võimalik kolme koalitsiooni osapartneri puhul ellu viia, on kooskõlas nii põhiseaduse kui Eesti huvide kui koalitsioonilepinguga, mis me oleme kokku leppinud. Nii kaua tuleb selle valitsusega jätkata ja püüda muidugi koalitsioonipartnerite puhul viia olukord selleni, et niisuguseid avaldusi ei tuleks," ütles ta.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: