EKRE valijad toetavad Trumpi, teiste parteide omad Bidenit

EKRE valijad eelistavad USA presidendina Donald Trumpi.
EKRE valijad eelistavad USA presidendina Donald Trumpi. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

EKRE valijad näeksid järgmise USA presidendina Donald Trumpi, ülejäänud erakondade valijaskonnas on eelistatuim Joe Biden. Keskerakonna valijate seas on Bideni edu Trumpi ees siiski üsna napp.

Norstat uuris, millised on Eesti inimeste erakondlike eelistuste ja USA presidendikandidaatide toetuste seos. Selgus, et Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetajate seas on eelistatuim kandidaat Donald Trump. Teda näeks järgmise USA presidendina 52 protsenti EKRE valijatest. Bidenit toetas 18 protsenti EKRE valijatest ja 30 protsenti ei osanud oma seisukohta öelda.

Ülejäänud parteide toetajate eelistatuim USA presidendikandidaat oli Joe Biden. Reformierakonna valijatest näeks Bidenit USA presidendina 90 protsenti, Trumpi aga vaid kuus protsenti. Kõrge, 70 protsenti toetust on Bidenile ka Isamaa valijate seas. Neist toetab Trumpi vaid 10 protsenti.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna valijatest näeks järgmise USA presidendina 61 protsenti Bidenit ja üheksa protsenti Trumpi. Samas on sotside valijate seas 30 protsenti neid, kes ei osanud oma eelistust öelda.

Keskerakonna valijate seas on eelistatuim valik küll Biden 34 protsendiga, kuid kaugele maha ei jää ka Trump 28 protsendiga. 38 protsenti Keskerakonna valijatest ei oska aga oma eelistust öelda. Sama tendents tuli välja ka küsitluse vene rahvusest vastajate seas, kes on ka Keskerakonna valijaskonnas olulisel kohal.

Parlamendivälistest parteidest toetas Eesti 200 valijatest 62 protsenti Bidenit ja 13 protsenti Trumpi. Eestimaa Roheliste puhul olid toetusnumbrid vastavalt Bidenile 76 ja Trumpile 14 protsenti.

Norstat Eesti küsitles ERR-i uudistetoimetuse tellimusel 27. oktoobrist 2. novembrini üle Eesti 1000 kodanikku. Neist 850 telefoni ja 150 veebi teel.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: