Ööpäevaga lisandus 192 koroonaviirusega nakatunut

{{1604826840000 | amCalendar}}
$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Desovahend ja maskid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Viimase ööpäevaga lisandus Eestis 192 koroonaviiruse positiivset testi, teatas terviseamet pühapäeval. Teste tehti 2119 ehk positiivsete testide osakaal oli 9,1 protsenti. Ööpäevaga suri koroonaviiruse tõttu kaks inimest.

Rahvastikuregistri andmetel laekus enim uusi positiivseid testitulemusi Harjumaale, kus koroonaviirusesse nakatumine tuvastati 90 inimesel.

Ida-Virumaale lisandus 69 ja Pärnumaale seitse uut nakatunut. Hiiumaale lisandus viis, Tartumaale neli ja Järvamaale neli positiivset testitulemust. Läänemaale ja Saaremaale lisandus kaks ning Jõgevamaale, Lääne-Virumaale, Põlvamaale, Raplamaale, Viljandimaale ja Võrumaale üks positiivne tulemus.

Kolmel positiivse testi tulemuse saanul puudus rahvastikuregistris märgitud elukoht.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 129,0 ning positiivsete tulemuste osakaal tehtud testidest 6,5%.

8. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 55 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on neli patsienti.

Põhja-Eestis 21 kollet

Harjumaa 90 uuest juhtumist 77 on Tallinnas. 11 põhja regionaalosakonna piirkonda saabunud juhtumi puhul on  nakatumise põhjuseks  varasem kontakt haigega, kahe juhtumi puhul on nakatumine seotud Tallinna vangla koldega ja seitsme juhtumi päritolu on teadmata. Ülejäänud juhtumite nakatumise päritolu on täpsustamisel.

Põhja regionaalosakonna poolt on jälgimisel ligi 7 000 inimest, kellest 993 on haigestunud. Kokku saab põhja regionaalosakonna tööpiirkonnas eristada 21 kollet. Kooli koldeid on kolm kokku 16 inimesega, lasteaia koldeid on üks kokku viie inimesega, töökoha koldeid on seitse kokku 109 inimesega, ürituste koldeid on kolm kokku 28 inimesega ja muu kontakti koldeid on neli kokku 27 inimesega. Lisanduvad veel Rapla Hooldekeskuse kolle 65 inimesega, haiglakolle 15 inimesega ja Tallinna Vangla kolle rohkem kui 10 inimesega.

Ida-Eestis üheksa kollet

Ida-Virumaale ööpäevaga lisandunud positiivsetest tulemustest 17 lisandus Narva spordivõistkonna koldesse ja 13 juhul toimus nakatumine pereringis. Viiel juhul nakatuti töökohas, kahel juhul läbi tuttavate ja ühel juhul toimus nakatumine koolis. Ülejäänud Ida-Virumaa juhtumite asjaolud on selgitamisel.

Lääne-Virumaale lisandunud juhtumi puhul on tegemist nakatumisega Viru Vangla koldes.

Ida regiooni tööpiirkonnas on üheksa aktiivset kollet: Sillamäe esimese kooli koldega on seotud 37 ja  Sillamäe teise kooli koldega üheksa inimest, Jõhvi hooldekeskuse koldega 21 ja Narva lasteaia koldega on seotud seitse nakatumist.  Narva-Jõesuu töökoha koldega on seotud 10 nakatumist. Viru Vangla koldes on 200 inimest. Kohtla-Järve kooli koldes on viis inimest. Sillamäe töökoha koldes on kuus inimest. Narva spordikoldes on 32 nakatunut.

Ida regionaalosakonna jälgimisel on ligi 2100 inimest, kellest haigestunud on 471.

Lõuna-Eestis üks kolle

Tartumaale lisandunud ühe juhtumi puhul on tegemist varasema haige lähikontaktsega ja kolmel juhul on nakkusallikas täpsustamisel. Viljandimaale toodi haigus sisse Poolast, Jõgevamaa ja Põlvamaa nakatumisjuhud on täpsustamisel. Võrumaale lisandunud juhtum on seotud hooldekodu koldega. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on ligi 800 inimest, kellest 142 on haigestunud. Lõuna regionaalosakonna jälgimisel on üks aktiivne kolle, milleks on 33 inimesega hooldekodu kolle.

Lääne-Eestis kolm kollet

Üks Hiiumaale lisandunud nakatunu sai viiruse  pereüritusel, teine muul üritusel ja kolmas läbi perekontakti. Kahe Hiiumaa juhtumi asjaolud on veel selgitamisel.

Nelja Pärnumaa juhtumi puhul toimus nakatumine läbi tuttavate, kahe nakatumise asjaolud on veel selgitamisel ja üks on teadmata.

Läänemaa ja Saaremaa nakatunud sai viiruse läbi perekontaktide. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on ligi 500 inimest, kellest 98 on haigestunud. Lääne regionaalosakonna jälgimisel on kolm kollet Hiiumaal, kus esimeses pereürituse koldes on 12 inimest ja teises ürituse koldes seitse ja perekoldes viis.

Ööpäevaga suri kaks inimest

Pühapäeva, 8. novembri hommikuse seisuga viibib haiglas 55 COVID-19 patsienti, juhitaval hingamisel on neli patsienti. Suri kaks inimest: Lääne-Tallinna Keskhaiglas suri 87-aastane naine ja Ida-Viru Keskhaiglas 75-aastane naine.

Kokku on Eestis surnud 75 koroonaviirusesse nakatunud inimest. Uusi COVID-19 haigusjuhtumeid avati üheksa.

Tänaseks on haiglates lõpetatud 583 COVID-19 haigusjuhtumit 568 inimesega.

8. novembri seisuga on tervenenud 4193 inimest. Neist 3046 inimese (72,6 protsendi) haigusjuhtum on lõpetatud, 1147 inimese (27,4 protsendi) puhul on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil ehk ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud ligi 279 000 esmast testi, nendest 6125 ehk 2,2 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed. Koroonatestide täpsemat statistikat saab vaadata www.terviseamet.ee/koroonakaart.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: