Üha rohkem lätlasi registreerib automaksust pääsemiseks oma sõiduki Eestis

Sõiduautod.
Sõiduautod. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Üha rohkem lätlasi kasutab ära seda, et Eestis ainukese Euroopa Liidu riigina ei kehti automaksu ning registreerivad seetõttu oma sõiduki siin, kirjutab Postimees.

"Meil käib lätlasi päris tihti, eriti viimasel ajal," ütles maanteeameti Valga esinduse juhtivspetsialist Aivar Tumanov Postimehele, täpsustades, et iga nädal võtab Valgas oma auto arvele kaks-kolm lätlast, kusjuures Eesti registrisse pannakse just kallimaid autosid.

Tumanovi sõnul teevad lätlased tavaliselt Eestisse firma, mille arvele auto siis pannakse.

Läti transpordiministeeriumi pressiesindaja Baiba Gulbe ütles Postimehele, et 1. jaanuaril peaks parlamendi heakskiidu korral jõustuma seadusemuudatused, misjärel hakkavad Eestis registreeritud autosid juhtivad lätlased maksma sama suurt sõidukimaksu kui need lätlased, kes sõidavad Lätis registreeritud autoga.

Pärast seda, kui juulis jõustus Leedus automaks ning Poolas makstakse auto esimest korda registreerimisel tasu mootori töömahu pealt, on Eesti ainus Euroopa Liidu liikmesriik, kus igasugune automaks puudub, tõdes Postimees Euroopa Autotootjate Liidu (ACEA) andmetele viidates.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: