Trump alustas üleminekuprotsessi Bideni meeskonnaga

Foto: SCANPIX / REUTERS

USA president Donald Trump lubas esmaspäeval valitsuse üleminekuabi eraldamise Joe Bideni meeskonnale. Tegemist on esimese ametliku sammuga, et Trump on valimiskaotusega leppimas.

Trump teatas, et andis vastava ametkonna juhile käsu üleminekuprotsessiga alustada. President kinnitas samas, et jätkab võitlust valimistulemuse üle ja usub endiselt võitu.

Telekanal CNN viitas uudises kirjale, mille ametkonna juht Emily Murphy oli esmaspäeval välja saatnud ja mis meediaväljaande info kohaselt tuli Valge Maja töötajatele täieliku üllatusena.

Trumpi sõnul sattus Murphy samas ahistamise ja hirmutamise sihtmärgiks. "Ma ei taha, et see sünniks tema, tema perekonna või GSA teiste töötajatega," märkis Trump sotsiaalmeediapostituses.

"Meie riigi huve silmas pidades kutsusin üles, et Emily ja tema meeskond alustaksid esimeste vajalike protokollidega ja olen palunud oma meeskonnal sama teha," jätkas Trump.

Bideni meeskond tervitas valitsuse üleminekuabi vabastamist ja nimetas seda teretulnud sammuks riigi ees seisvate väljakutsete lahendamise alustamiseks.

Michigani valimisametnikud kinnitasid Bideni võidu valimistel

Michigani osariigi valimisametnikud kinnitasid Joe Bideni võidu presidendivalimistel. Valimisametnike info kohaselt edestas Biden president Donald Trumpi umbes 154 000 häälega.

Osariigi valimisnõukogu kaks demokraadist ja kaks vabariiklasest liiget andsid hääletusel otsusele kolm poolthäält ja üks neist jäi erapooletuks.

Endine asepresident Biden kallutas tulemuse enda kasuks viies osariigis, kus Trump võitis 2016. aastal – Arizonas, Georgias, Michiganis, Pennsylvanias ja Wisconsinis.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: