Kes on tulevane riigihalduse minister Anneli Ott?

Anneli Ott riigikogu XIV koosseisu avaistungil.
Anneli Ott riigikogu XIV koosseisu avaistungil. Autor/allikas: Erik Peinar / Riigikogu

Riigihalduse ministriks saavale Anneli Otile (44) on Keskerakond kolmas partei, kuhu ta kuulunud. Anneli Oti kohta võib ka öelda, et ta on pärit poliitikute dünastiast - tema Estonial hukkunud isa Jaak oli Võru linnapea ning onu Jüri kunagine Tallinna kesklinna vanem.

Oti poliitiline karjäär sai alguse 2005. aastal, kui ta kohalike omavalitsuste valimistel valiti Rahvaliidu esindajana Lasva vallavolikokku.

Neli aastat hiljem osutus ta Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas valituks Võru linnavolikogusse. 2009. aasta sügisel valiti Ott Võru linnapeaks, seda ametit jätkus kuni umbusaldamiseni 2010. aasta kevadel.

Liitus Keskerakonnaga 2011

25. aprillil 2011 lahkus ta sotside ridadest ja liitus samal päeval Keskerakonnaga.

Aastatel 2011–2014 töötas ta Tallinnas Nõmme linnaosa valitsuse vanema asetäitjana.

2015. aasta riigikogu valimistel kandideeris Ott Keskerakonna ridades Võru-, Valga- ja Põlvamaal, sai 1119 häält ja otse riigikogusse ei pääsenud. Novembris 2015 sai Ott riigikogu XIII koosseisu liikmeks Priit Toobali asemel.

2019. aasta valimistel kandideeris ta samas ringkonnas ja sai 1474 häält ning osutus valituks. Riigikogus kuulub ta Euroopa Liidu asjade komisjoni ja riigikaitsekomisjoni.

Anneli Ott on Keskerakonna Võrumaa piirkonna esimees.

Isa ja onu olid poliitikas

Anneli Oti isa Jaak Ott oli kuni hukkumiseni parvlaeval Estonia 1994. aastal Võru linnapea. Anneli onu Jüri Ott aga pidas pikka aega Tallinna kesklinna linnaosa vanema ametit.

44-aastane Anneli Ott on õppinud Parksepa keskkoolis Võrumaal, mille lõpetas 1994. aastal. Kõrghariduse sai ta Tartu Ülikoolis 1999. aastal liikumis- ja sporditeaduste erialal, millele 2000. aastal lisandus õpetajakutse lisaerialana.

Oma huvideks nimetab Ott kirjandust, tervisesporti, reisimist, keskkonnasõbralikku elustiili ning kohalikku ja tervislikku toitu. Ta kuulub ka Eesti Võrkpalli Liidu juhatusse.

Anneli Ott on lahutatud (Võru linnapeana kandis ta nime Anneli Viitkin), tal on tütar ja poeg.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: