Vasknarva sadama ehitus on jõudnud kõige keerulisemasse järku

Peipsi järve ja Narva jõe ühenduskohas asuva Vasknarva sadama ehitus on jõudnud kõige keerulisemasse järku.

Peipsi keskkonnaseisundi parandamise ja sotsiaalmajandusliku arengu viie miljonili eurose mahuga projekti "Common Peipsi 2" raames valmiva Vasknarva sadama esimese etapi ehituse maksmumus on üle 750 000 euro.

Alutaguse vallavalituse liige Taavi Vogti sõnul saab selle eest akvatooriumi, kai ja slipi ning ühenduse Narva jõega. "Eriline ongi ta selle poolest, et Peipsi äärde saab temast pindalalt - nii veepeegelpindalalt kui ka maismaapindalalt - kõige suurem sadam," sõnas Vogt .

OÜ Kaurits projektijuht Ivo Lõhmuse sõnul on praegu pooleli kõige keerulisem osa.

"Me läheme allapoole keskmist veetaset ja seal on omad ohud. Tammid on vahel, hoiame veetaset all pumpadega. Me oleme paigaldanud L-elemendid, teeme ära monoliitbetoonitööd ning rajame, niipalju kui võimalik, vee alused kaldakindlustused ära. Ja kui kai on valmis, siis me laseme akvatooriumi vett täis ja süvendame tammid välja. Ma usun, et see keerulisim osa saab jaanuari lõpuks tehtud," lisas Lõhmus.

Sadama ehitamise esimene etapp peaks valmis saama järgmise aasta suveks.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: