Terviseameti esindaja väitel pole Eesti vaktsineerimiseks valmis

Vaktsineerimine. Pilt on illustreeriv.
Vaktsineerimine. Pilt on illustreeriv. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Terviseameti kommunikatsioonijuhi Simmo Saare väitel puudub Eestil seni laialdase vaktsineerimise kava, mille alusel võiks kiirelt riskigruppe vaktsineerima asuda.

"Kui ma vaatan, kuidas Eestis on planeeritud koroonaviiruse vastu vaktsineerimist, siis ma leian, et seda on tehtud liiga hilja, ja kui täna räägitakse sellest, et on olemas suurepärane plaan, siis ma ütlen ausalt, see ei ole mingi plaan. See on heal juhul vaktsineerimisstrateegia lähteülesanne," ütles Saar usutluses Postimehele.

Tema sõnul on vaktsiinide laialivedamise logistikahange alles väljatöötamisel, perearstid pole saanud vaktsineerimise kohta täpseid juhiseid ning vajalikud koolitused pole veel käivitunud, mis tähendabki, et hetkel Eestil plaani ei ole.

Selline olukord tähendab Saare sõnul seda, et esimesed vaktsineerimised detsembris tehakse propagandaüritusena küll ära, aga pärast seda saabub tõenäoliselt mõneks ajaks vaikus päris vaktsineerimine algab alles kevadel.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: