Saksamaa majandus kahanes mullu prognoositust vähem

Suletud kauplustega ostutänav Potsdamis.
Suletud kauplustega ostutänav Potsdamis. Autor/allikas: SCANPIX/AFP PHOTO/Odd Andersen

Saksamaa majandust tabas eelmisel aastal koroonaviiruse pandeemia tõttu suurim langus alates 2009. aasta rahanduskriisist. Samas jäi langus prognoositust väiksemaks.

Riiklik statistikaamet Destatis teatas, et Saksamaa sisemajanduse kogutoodang (SKT) langes viis protsenti, kuivõrd koroonaviiruse pandeemia mõjutas märkimisväärselt pea kõiki majandusharusid.

Langus järgnes kümneaastasele kasvuperioodile, kuid oli väiksem kui valitsuse prognoositud 5,5 protsenti.

Aastal 2009 langes Saksamaa SKT 5,7 protsenti.

Pandeemia esimene laine viis rekordilise 9,8-protsendilise SKT languseni teises kvartalis. Sellele järgnes 8,5-protsendiline kasv kolmandas kvartalis.

Eriti räsis pandeemia töötlevat tööstust, mis moodustab umbes veerandi riigi majandusest, aga ka teenuste sektorit, teatas Destatis.

Poodide sulgemise tõttu oli tõusul veebikaubandus, samas kui hotellide, restoranide ja baaride sulgemine viis järsu languseni majutus- ja toitlustussektoris.

Sarnaselt teistele riikidele on 83 miljoni elanikuga Saksamaad tabanud uus nakkuslaine, mille tõttu on suletud baarid, võimlad, meelelahutusasutused ja mitteelutähtsad poed.

Erinevalt kevadisest lainest ei ole suletud aga tehaseid, mistõttu on praeguste piirangute mõju majandusele väiksem.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: