Tuhanded eestlased kasutasid võimalust pääseda enne rangemaid piiranguid Soome

Foto: ERR

Tuhanded eestlased kasutasid teisipäeval viimast võimalust pääseda Soome enne veel rangemate reisimispiirangute kehtestamist. Kolmapäevast jõustuvad piirangud võivad vähendada Eestist Soome sõitjate hulka koguni 75 protsenti.

Üle lahe sõitvatel laevadel oli teisipäeval rahvast nii palju, et sellist vaatepilti pole laevapered näinud juba pool aastat. Peamiselt oli tegemist Soomes tööl käivate eestlastega, kes lipsasid üle lahe enne, kui piir nende jaoks 30 päevaks sulgub, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mõne inimese elu lööb see, et ei saa vastavalt soovile Eestis käia, segamini vähem, mõnel rohkem.

"Lihtsalt tuleb kauem tööl olla, muud midagi. Väga ei muuda eriti," sõnas Margus, kes töötab suurte autode remontijana. Ka tavalises olukorras käib Margus Eestis umbes kord kuus.

Eestis hambaarsti juures käinud põhjanaaber aga ei tunne, et piirangud teda üldse puudutaks. Ka kooronaviiruse hirmu pole ta kogenud.

"Ma ei muretse selle pärast. Kui inimene ise hoolitseb, pesed käsi, siis on sellest abi. Ning ei liigu eriti rohkema rahva keskel," ütles Eero.

Suur osa tuhandetest vähemalt kuuks ajaks Soome rännanutest olid aga need, kelle elu sulguv piir päriselt mõjutab.

"Nad võiks piiranguid leevendada. Pole vahet ju, kas sa oled meditsiinitöötaja, koristaja või kes iganes. Igaühel on oma pere. Arved vajavad maksmist."

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: