Välisministeeriumi kinnitusel räägib Eesti Soomega pidevalt piirangutest

Soome piirivalvurid piiril Rootsiga Haparanda ja Tornio kaksiklinnas.
Soome piirivalvurid piiril Rootsiga Haparanda ja Tornio kaksiklinnas. Autor/allikas: SCANPIX / TT

Välisministeeriumi kinnitusel arutavad Eesti erinevad ametid Soome võimudega perioodiliselt koroonapandeemia olukorra ja piirangute üle ning sellest räägib oma kolleegiga reedel Helsingis ka peaminister Kaja Kallas. Piirangute leevendamisel võib siiski takistuseks saada Eesti kasvanud nakatumisnäitaja.

"Nii välis- kui sotsiaalministeerium on järjepidevalt Soome esindajatega olnud piirangute teemal kontaktis, nagu ka Eesti saatkond Helsingis. Kord nädalas kohtub erinevate asutuste vaheline COVID-19 koostöö töörühm," rääkis välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantsler Märt Volmer ERR-ile.

Volmeri sõnul käsitleb neid teemasid ka reedel Soome visiidile suunduv peaminister Kaja Kallas: "Reisipiirangud on kindlasti teemade hulgaks. Vahetatakse infot ja selgitatakse, mida Eesti pool saaks olukorra muutmiseks teha läbi täiendavate usaldusmeetmete."

Volmer kinnitas, et Eesti võimud püüavad selle poole, et Soome leevendaks praegu 25. veebruarini kehtivaid sisenemispiiranguid.

"Ettepanekud on komplekssed ja need puudutavad erinevaid ametkondi mõlemas riigis, nende arutamine võtab aega. Kahjuks on Eesti nakkuse leviku tase siiski tõusnud. Jätkame püüdlusi ja eesmärgiks on ikka piirangute leevendamine peale 25. veebruari," kinnitas Eesti välisministeeriumi asekantsler.

Euroopa Haiguste Ennetamise ja Tõrje Keskuse (ECDC) ülevaate kohaselt oli 16. veebruari seisuga Soome viimase 14 päeva nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta 97, Eesti sama näitaja aga 570.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: