Tuludeklaratsiooni on esitanud kolmandik kohuslastest

Maksu- ja tolliamet
Maksu- ja tolliamet Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Maksu- ja tolliameti teatel esitati teisipäeva lõunaks 257 000 tuludeklaratsiooni, kokku oodatakse neid ligi 750 000. Nende alusel kuulub tagastamisele kokku 91 miljonit eurot, juurde tuleb tasuda 3,6 miljonit eurot.

Amet avas tuludeklaratsiooni esitamise võimaluse pühapäeval. Deklaratsioonidest 99,6 protsenti on esitatud elektrooniliselt.

Tagastatud summast on inimesed otsustanud annetada 36 000 eurot. Kokku suunasid oma tagastamisele kuuluva tulumaksu kas osaliselt või täielikult heategevuseks 951 inimest.

"Nagu ikka, oli koormus infosüsteemile esimesel päeval suur," tõdes MTA kommunikatsiooniosakonna juhataja Gea Otsa.

"Praeguseks enam e-MTAs järjekorda ei ole ja deklaratsioone saab kenasti esitada. Kuigi või juhtuda, et lühiajaliselt suure kasutajate arvu tõttu ei saa kohe sisse logida - sellisel juhul soovitame hiljem uuesti proovida," lisas ta.

Järjekorrad on aga teenindusbüroodes kohapeal ja ka infotelefonidel.

Amet soovitab tuludeklaratsiooni esitamist võtta rahulikult, kuna tähtaeg on alles 30. aprillil.

Enammakstud tulumaksu tagastatakse alates 26. veebruarist neile, kes deklareerisid oma tulud elektrooniliselt ja 19. märtsist paberil deklaratsiooni esitajatele. Kui inimesel tuleb tulumaksu juurde maksta, siis selle tasumise tähtaeg on 1. oktoobril.

Oodata on enam kui 750 000 deklaratsiooni esitamist. Eelmisel aastal tagastas MTA enam makstud tulumaksu 189 miljonit eurot, inimestel tuli tulumaksu juurde tasuda kokku 58 miljonit eurot.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: