Armeenia opositsiooni toetajad jäid parlamendihoone juurde laagrisse

Foto: SCANPIX/AFP/Karen MINASYAN

Armeenia opositsiooni poolehoidjad jäid reedel Jerevanis parlamendihoone juurde laagrisse, nõudes peaminister Nikol Pašinjani tagasiastumist.

Armeenias on juba kuid tekitanud pingeid Pašinjani sõlmitud rahu Aserbaidžaaniga mulluse Mägi-Karabahhi sõja järel. Sõda lõppes relvarahuleppega, mille alusel loovutas Armeenia suured alad Aserbaidžaanile ja lubas piirkonda Venemaa rahuvalvajad. 

Seni Armeenia peaministrit toetanud sõjaväejuhid muutsid aga meelt ja neljapäeval nõudis kindralstaap Pašinjani tagasiastumist.

Tagasiastumise nõuet eirav Pašinjan süüdistas sõjaväge riigipöördekatses ja kutsus Jerevani tänavatele 20 000 toetajat.

Seepeale tõi opositsioon kokku 10 000 toetajat, kes panid parlamendihoone ümbrusse telgid üles ja valmistusid reede hommikul uuteks meeleavaldusteks.

Opositsioonilise Dašnaktsutjuni partei juht Gegham Manukjan ütles ajakirjanikele, et opositsioonierakonnad on nõus rääkima Pašinjaniga üksnes tema tagasiastumisest.

Peaminister on öelnud, et on valmis pingete hajutamiseks opositsiooniga kõnelusi pidama, kuid on ähvardanud vahistada vastased, kui nood seadust rikuvad.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: