Eelmisel nädalal tehti Eestis ligi 41 000 koroonavaktsiini süsti

Massvaktsineerimine Sõle spordikeskuses
Massvaktsineerimine Sõle spordikeskuses Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Möödunud nädala jooksul tehti Eestis kokku 40 836 vaktsineerimist koroonaviiruse vastu, mida on kolmandiku võrra enam kui nädal varem.

Esmaspäeva hommiku seisuga on Eestis vähemalt ühe vaktsiinidoosiga COVID-19 haiguse vastu end kaitsnud 227 246 inimest, kellest 68 785 puhul on vaktsiinikuur lõpetatud, teatas sotsiaalministeerium.

Täiskasvanud elanikkonnast on vähemalt ühe vaktsiinidoosiga vaktsineeritud ligi 21 protsenti. Üle 70-aastaste hõlmatus vähemalt ühe vaktsiinidoosiga on 42 protsenti, seejuures Hiiumaal, Läänemaal, Saaremaal ja Raplamaal üle poole.

Vanusegruppide lõikes on vaktsineerimisega hõlmatus kõige kõrgem üle 80-aastaste seas, kellest on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 45 protsenti. Üheksas maakonnas – Saaremaal, Läänemaal, Hiiumaal, Raplamaal, Järvamaal, Jõgevamaal, Pärnumaal, Viljandimaal, Tartumaal on vähemalt ühe vaktsiinidoosiga vaktsineeritud enam kui 50 protsenti kõige eakamatest.

Pühade nädalavahetusel vaktsineeriti 91 tervishoiuasutuses üle Eesti 1956. aastal ja varem sündinud ning COVID-19 riskirühma kuuluvaid inimesi. Kokku tehti kolme päeva jooksul 17 022 kaitsesüsti, millest 11 337 ehk kaks kolmandikku tehti üle 60-aastastele.

Eeloleval nädalal jätkub vanemaealiste ja riskirühma inimeste vaktsineerimine peamiselt perearstikeskustes.

"Üle 60-aastaste seas on endiselt enam kui 200 000 vaktsineerimata inimest, kes on vanusest tulenevalt COVID-19 haiguse suhtes haavatavamad ja vajavad seetõttu kaitsesüsti kõige kiiremini. Tervisevaldkonnas lähtume teadmisest, et iga COVID-19 riskirühma kuuluvale inimesele tehtud kaitsesüst võib olla elupäästev," ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Sotsiaalministeeriumi teatel on vaktsiinide efektiivsust COVID-19 haigestumise eest kaitsmisel Eestis juba ka näha. Terviseameti andmetel on Eestis COVID-19 haigestunuid 0,06 protsenti täisvaktsiinikuuri läbinud inimestest. Hea kaitse areneb välja juba pärast esimest vaktsiinisüsti – esimese doosi järel on COVID-19 haigestumisjuhtumeid esinenud vaid 0,3 protsendil vaktsineeritutest.

Kokku on praeguseks vaktsineerimisi teinud 502 tervishoiuasutust, neist 409 perearstikeskust.

Eeloleval nädalal saabub Eestisse 26 910 doosi Pfizer/BioNTech vaktsiini, AstraZeneca ja Moderna vaktsiinide uusi tarneid on Eestisse oodata ülejärgmisel nädalal.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: