Vene asepeaminister: Nord Stream 2 saab tänavu valmis

{{1619402760000 | amCalendar}}
Vene trassiehituslaev Akademik Tšerskii.
Vene trassiehituslaev Akademik Tšerskii. Autor/allikas: SCANPIX / imago images / Jens Koehler

Vene asepeaministri Aleksander Novaki sõnul ehitatakse Läänemerre rajatav gaasijuhe Nord Stream 2 hoolimata USA sanktsioonidest valmis.

Novak kordas pühapäevases telesaates veelkord reedest avaldust, et Nord Stream 2 saab valmis sel aastal.

"Selle info kohaselt, mida me operaatorilt saime, juhtub see sel aastal," ütles Novak telekanali Rossija 1 saates "Moskva, Kreml, Putin" ajakirjanik Pavel Zarubinile.

Vene naftahiid Gazprom lõpetab gaasitoru iseseisvalt, kuna tema Šveitsi töövõtja lõpetas USA sanktsioonide tõttu töö.

31. märtsi seisuga oli gaasijuhtmest valmis 2339 kilomeetrit (kogupikkus peab olema 2460 kilomeetrit) ehk 95 protsenti.

Saksa liidukantsler Angela Merkel ütles möödunud nädalal, et Nord Stream 2 gaas ei ole muust Vene gaasist hullem.

"Tahan osutada sellele, et Nord Stream 2 gaas, mida esialgu veel ei tule, ei ole põrmugi kehvem Nord Stream 1 või Türgi kaudu tulevast Vene gaasist. Mul on mulje, et meil on siin Nord Stream 2  ümber võimalik märksa laiem tüli," ütles Merkel videoülekandes Euroopa Nõukogu parlamentaarsele assambleele. 

Merkeli sõnul on jutt Venemaa ja Euroopa Liidu arvukatest lahkarvamustest ja tuleb töötada välja ühtne Euroopa seisukoht. Merkel meenutas, et Saksamaa taotles Vene gaasi Ukraina transiidi säilitamist.

Saksa välisminister peab Nord Stream 2 projekti otstarbekaks

Berliin peab Vene gaasijuhet Nord Stream 2 endiselt otstarbekaks projektiks, ütles esmaspäeval Saksa välisminister Heiko Maas. 

"Meie hinnangul on Nord Stream 2-l energiapolliitika seisukohalt endiselt mõtet. Loomulikult ei saa seda projekti vaadata eraldi Venemaa käitumisest," ütles Maas väljaandele T-online. Tema sõnul püütakse kasutatakse gaasijuhet praegu vahendina, "millega Venemaale mõistus pähe panna".

"See ei ole tegelikkusega kooskõlas, eriti olukorras, kus Euroopa saab endiselt Vene gaasi Türgist ja Ukrainast ning USA ostab suures koguses naftat Venemaalt," sõnas minister.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: