Gaza sektorist tulistati Iisraeli enam kui 100 raketti

Foto: SCANPIX / EPA

Gaza sektorist tulistati esmaspäeval mitme relvarühmituse poolt Iisraeli enam kui 100 raketti, teatas sektoris võimulolev islamiliikumine Hamas.

Iisraeli armee on kinnitanud vähemalt 45 raketilaskmist, millest enamus tulistati piirialadele, kuid mõned ka Jeruusalemma suunas.

Esialgu pole Iisraeli poolel kannatanutest teatatud.

Iisrael vastas raketitulistamistele õhulöökidega Hamasi sihtmärkide pihta Gazas. Islamiliikumise informatsiooni kohaselt on rünnakutes surma saanud vähemalt 20 inimest.

Veel 65 inimest sai haavata. Teiste seas said surma üks Hamasi komandöre ja kümneaastane tüdruk. 

Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu hoiatas esmaspäeval palestiinlaste islamiliikumist Hamas, et nad ületasid rakettide tulistamisega Jeruusalemma suunas punase joone ja juudiriik vastab sellele jõuga.

"Võitleme mitmel rindel. Jeruusalemm, Gaza ja muud paigad Iisraelis. Gaza terroriorganisatsioonid ületasid öösel punase joone, kui tulistasid raketitega Jeruusalemma suunas," ütles Netanyahu.

"Vastame jõuga. Me ei kavatse sallida rünnakuid oma territooriumil, pealinnas ning meie kodanike ja sõdurite vastu. Need, kes meid ründavad, maksavad kallist hinda," lubas peaminister.

Al-Aqsa mošee juures tulekahju

Jeruusalemmas asuva Al-Aqsa mošee territooriumil puhkes esmaspäeva õhtul suur tulekahju, mida oli näha linna mitmest piirkonnast.

Tulekahju põhjus ei ole teada, kuid see järgnes palestiinlaste ja Iisraeli politsei vägivaldsetele kokkupõrgetele, milles sai kannatada 331 inimest.

Iisraeli politsei lasi viimastel andmetel käiku pisargaasi, heligranaadid ja kummikuulid, et vägivaldset rahvahulka ohjeldada.

USA välisminister kutsus üles pingete leevendamisele Lähis-Idas

USA välisminister Antony Blinken kutsus esmaspäeval üles pingete leevendamisele Iisraeli ja Palestiina vahel ning nõudis islamiliikumiselt Hamas viivitamatut raketitulistamise lõpetamist. 

"Kõik pooled peavad pingeid vähendama ja astuma praktilisi samme rahu taastamiseks," sõnas Blinken Washingtonis oma Jordaania kolleegiga kohtudes.

USA mõistis juba varem hukka palestiinlaste islamiliikumise Hamasi rünnakud Iisraeli nimetades seda vastuvõetamatuks olukorra pingestamiseks.

"USA mõistab kõige karmimalt hukka viimastel tundidel Iisraeli tehtud raketirünnakud. See on vastuvõetamatu eskaleerumine," ütles välisministeeriumi pressiesindaja Ned Price ajakirjanikele.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: