Alates 31. maist saavad oma uksed avada saunad, spaad ja veekeskused

{{1620900180000 | amCalendar}}
Tallinna Saksa gümnaasiumi õpilane ujula uksel
Tallinna Saksa gümnaasiumi õpilane ujula uksel Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Valitsus kinnitas piirangute leevendamise kava, mille järgi saavad 31. maist külastajaid vastu võtta saunad, spaad ning ujulad ja veekeskused.

Nende ruumide täituvus ei tohi ületada 50 protsenti ja korraga ei tohi ruumis viibida üle 200 inimese. Lisaks kehtib 2+2 reegel ja asutused võivad avatud olla hommikul kella kuuest õhtul kella 22-ni.

31. maist on siseruumides taas lubatud rühmatrennid, noorsootöö, huvitegevus ja -haridus, täienduskoolitus ja täiendõpe. Rühma suurus on maksimaalselt kümme inimest.

Lisaks tuleb arvestada ruumi 25-protsendilise täitumuse nõudega, korraga tohib tegevustest osa võtta kuni 100 inimest, rühmad omavahel kokku puutuda ei tohi. Grupipiirang ei kehti aga sama klassi või õpperühma õppuritele.

Muu hulgas kinnitas valitsus juba varem sel nädalal väljaöeldut: 17. maist avatakse haridus, 24. maist tohib siseruumides: muuseumites ja näitustel, samuti istekohaga üritustel nagu teatris, kinos, konverentsil ja jumalateenistustel või muudel avalikel usutalitustel viibida juhul, kui ruumitäitumus ei ületa 50 protsenti. Kindlaksmääratud istekohtadega ruumides seatakse osavõtjate piirarvuks 200 inimest.

Alates 24. maist tohib ka toitlustusasutuste siseruumides kohapeal süüa-juua, arvestades 50-protsendilist ruumitäitumuse nõuet. Ühe laudkonna suurus tohib olla maksimaalselt kuus inimest. Klientide jaoks tuleb uksed sulgeda kell 22.

Kauplustes hakkab aga 24. maist kehtima 50 protsendi täituvuse nõue, nagu ka kõikides teistes siseruumides kehtib maskikandmise kohustus ja liikumisel 2+2 nõue.

Sportimine välitingimustes

Alates 17. maist on välitingimustes lubatud spordi- ja liikumisüritused kuni 25-inimeselises rühmas ja üritus peab lõppema hiljemalt kell 22. Maksimaalselt tohib üritusest osa võtta kuni kümme rühma ehk kokku 250 inimest.

Uuest nädalast on tippspordi võistlused lubatud, kui üritustest võtab osa kuni 250 inimest (sisetingimustes kuni 100 inimest). Lisaks tohivad siseruumides ja välitingimustes hakata võistlema ka Eesti meistri- ja karikavõistlustel osalevad sportlased. Muud võistlused siseruumides lubatud ei ole.

Pealtvaatajad võistlustele ega üritustele lubatud ei ole.

Kolmandast riigist tulev rahvusvahelisest kõrge tasemega võistlusest osavõtja lubatakse Eestis võistlema või tööalaseid ülesandeid täitma juhul, kui ta teeb pärast siia saabumist koroonaviiruse testi, mille tulemus on negatiivne või pole ta nakkusohtlik.

Piirangud vaadatakse hiljemalt kahe nädala pärast üle

Korraldusega kehtestatud piirangute ja meetmete vajalikkust hindab valitsus hiljemalt iga kahe nädala tagant.

Sealjuures pikendatakse praegu meelelahutuskohtade siseruumidele kehtivaid piiranguid kuni 30. maini (k.a.).

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: