Randpere Ratase kulutustes korruptsiooni ei näe

{{1620978960000 | amCalendar}}
Korruptsioonivastase erikomisjoni aseesimees Valdo Randpere.
Korruptsioonivastase erikomisjoni aseesimees Valdo Randpere. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Korruptsioonivastase erikomisjoni aseesimehe Valdo Randpere (RE) sõnul jätsid Jüri Ratase komisjoni ees antud selgitused peaministriks olemise ajal tehtud kulutuste kohta kohta siira mulje ja olid hästi põhjendatud. Randpere Ratase tegevuses korruptsiooni ei näe.

Randpere sõnul teevad teda skeptiliseks uurivad artiklid, mis avaldatakse peale inimese positsioonilt tagasi astumist. "Samasugust asja me nägime Taavi Rõivase peaministriks oleku järel. Hakati otsima mingeid inimesi ja asju ja konflikte. Kui nad sel hetkel kuidagi välja ei ilmu kui nad toimunud on, siis äkki nad ei ole nii tõsised, kui tagantjärgi proovitakse üles tähendada," ütles ta.

"Muidugi paljud asjad saab ka teha koomiliseks nagu "joogid autos", mille kohta isegi meie komisjoni esimees, sotsiaaldemokraat Eduard Odinets, kes ise on vist töötanud riigikantseleis, arvas, et see tähistab seda, millises transpordivahendis mingi pakk on, kui seda, et nüüd joogid autos peaministri, saatemeeskonna või isegi autojuhi poolt ära pruugiti," selgitas Randpere.

"Ma ei näinud seal mingit suurt korruptsiooni, ka väikest mitte. Mulle jättis see kohtumine Jüri Ratasega väga mõistliku mulje tema poolt, et ta oli valmis meiega nii kiiresti kohtuma ja on olnud ju ka valmis ajakirjandusele selgitusi andma," rääkis ta.

Randpere lisas, et peaminister ei reserveeri endale ise hotelli, restorani ega kirjuta tšekkidele ise alla ja kõik osapooled teavad, et peaministri büroo kulutused on kõrgendatud avalikkuse tähelepanu all. "Keegi meeskonnast on seda teinud ja oma parema äranägemise järgi. Mul on raske uskuda, et Eesti vabariigi riigikantseleis või peaministri büroos leiduks inimesi, kes oleks sinna tööle läinud korruptiivsete kavatsustega."

Randpere märkis, et Ratas pole veel teatanud, kas ta soovib presidendiks kandideerida või mitte, küll aga on ta juba avalikkuse poolt nii-öelda läbi valgustatud.

"Kui ma ennast paneksin tema olukorda, siis mind see kindlasti mõjutaks. Ma iseenesest olen juba ammu ära otsustanud, et ei taha väga sellisele ametikohal Eestis kunagi asuda, mis tähendaks seda, et sul enam eraelu ja vaba aega üldse ei ole," rääkis ta.

Korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Eduard Odinets (SDE) Randpere kindla hinnanguga ei nõustu. Tema sõnul ei ole erikomisjon uurimisorgan, mis saaks anda hinnangu, kas faktidel on korruptsiooni tunnused või mitte.

"Vähemalt osa meedias avaldatust võib vihjata võimalikule korruptsioonile. Küsimusi tekitab nn kringlikampaania vahetult enne valimisi ja teatud valimisringkonnas, millest võtsid osa ka teised keskerakondlased. Või hinnalised kingitused sõpradele, erakonnakaaslastele ja arstidele," märkis Odinets.

"Jüri Ratas küll selgitas erikomisjonile, et need on osa peaministri tavapärasest rutiinist, kuid kahtlused jäävad siiski õhku," ütles ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Allikas: intervjueeris Indrek Kiisler

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: