Otse kell 10: riigikogu arutab energiajulgeoleku ja varustuskindluse teemat

Riigikogu arutab teisipäeval olulise tähtsusega riikliku küsimusena Eesti energiajulgeoleku ja varustuskindluse teemat. Kell 10 algavat riigikogu istungit saab otsepildis jälgida ERR-i portaalis.

Arutelu algatanud Euroopa Parlamendi liikme Riho Terrase ja riigikogu Isamaa fraktsiooni teatel on selle üheks ajendiks riigi selge plaani puudumine, kuidas peaks üleminek kliimaneutraalsusele toimuma.

"Lisaks loosungitele on Eestil vaja ka konkreetseid plaane kliimaneutraalsuse saavutamiseks. Me oleme kõik seda meelt, et keskkonda tuleb hoida ning saastet vähendada ja selleks on vaja parimaid võimalikke tehnoloogiaid, kuid seejuures ei tohi häbimärgistada olemasolevaid tehnoloogiaid, vaid mõelda, kuidas neid kaasajastada," ütles Terras, kes kuulub Euroopa Parlamendi tööstuse, teadusuuringute ja energeetikakomisjoni.

Eurosaadik tõi olulise murekohana välja, et Eestis puudub ühtne energiastrateegia, mis looks turuosalistele tegutsemiseks vajaliku õiguskindluse.

"Energiasektor on äärmiselt oluline ja strateegilise tähtsusega valdkond, mida ootavad ees tohutud muudatused. Seetõttu on vaja sektori vajadused selgelt sõnastada ning piiritleda. Kliimaeesmärkide täitmist ei ole võimalik vaadata eraldiseisvana Eesti julgeolekust ja sotsiaalmajanduslikku heaolust," lisas Terras pressiteate vahendusel.

Arutelu ja ettekanded energiajulgeoleku teemal teevad Euroopa Parlamendi liige Terras, Tallinna Tehnikaülikooli professor Alar Konist ja Isamaa fraktsiooni liige Andres Metsoja.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: