Lavly Perling kandideerib Isamaa esimeheks

{{1622628840000 | amCalendar}}
Foto: Aleksander Krjukov/ERR

Isamaa Parempoolsete ühenduse esindaja Lavly Perling teatas, et kandideerib 20. juunil toimuval erakonna suurkogul Isamaa esimeheks.

Perlingu vastaskandidaat on Isamaa praegune esimees Helir-Valdor Seeder.

Perling ütles ERR-ile, et kandideerib Isamaa esimeheks, et jätkuvalt seista Eesti riigi, inimese eest ja ajada Eesti asja edasi.

Erakonnaliikmetele saadetud kirjas ütles Perling, et suurkogu on see hetk, kus Isamaal on võimalus taas tõusta laiapindseks, Eestile arenguspurti pakkuvaks, igas valdkonnas Eesti parimate teadlaste, ekspertide ja asjatundjatega koostööd tegevaks erakonnaks.

"Meil on selleks inimesed, ideed ja plaan. Isamaa muutus pole asi iseenesest. Seda on vaja Eestile ning seda inimesed meilt ootavad."

Perlingu sõnul on Eesti elu parandamiseks vaja teha raskeid, mitte iseenda, vaid Eesti huvidest lähtuvaid otsuseid. "Panna lauale maksureform, rääkida tervishoiu- ja haridusreformidest ning kujundada ümber majanduskeskkond, et anda Eestile konkurentsivõime maailmas."

Perlingu prioriteedid on majandus, julgeolek ja õigusriik. "Minu jaoks on väga oluline, et riik toimiks inimeste jaoks tasakäigul. See tähendab, et riik ei topi oma nina inimeste eraeludesse, et inimesed on meil nii targad, et nad oskavad ise oma valikuid teha. Riigi ülesanne on luua keskkonda, seda kultuuri ma tahaks arendada," rääkis Perling.

Endine riigi peaprokurör, nüüd poliitikasse siirdunud Perling ütles, et Isamaal võiks alates juunist olla kolm eesmärki - muutuda juhtivaks opositsioonijõuks, kindlustada Isamaa kohalolek üle Eesti ning viia erakond 2023. aasta parlamendi valimisteks kolme suurema hulka. "Selleks on vaja taaskäivitada organisatsioon, tuua erakond raskest seisust välja ja liita meid ühtseks jõuks."

Parempoolsete üks juhtfiguure Tõnis Kons ütles ERR-ile, et Lavly Perlingu välja pakutud visioon omab erakonna liikmete seas väga laia kõlapinda.

"Me näeme täna seda, et üheltpoolt on Eesti justkui tagasi liikunud viie-kuue aasta tagusesse aega, mille vastureaktsioonina jõudis eelmisesse valitsusse EKRE. Eesti on hetkel selgelt tagasikäigul oma poliitilise kultuuri ja poliitilise initsiatiivi mõistes. Sellist visioonikat, tugevat parempoolset jõudu on ühest küljest nii võimuerakondadel kui EKRE alternatiiviks vaja. Ma arvan, et Lavly visioon realiseerib selle plaani," lausus Kons.

Kons tunnistas, et Perlingule kogutakse toetust võimalikult paljude liikmetega kohtudes. Konsi sõnul võib tulemust mõjutada e-valimistest loobumine.

"Meil on palju liikmeid, kes on välismaal, kes tervislikel põhjustel ei saa osaleda erakonna suurkogul, aga kes tahaksid oma seisukoha öelda. Kahjuks neil seda võimalust ei ole, aga selline oli erakonna otsus," sõnas ta.

Konsi sõnul ei ole erakonna seis täna kõige parem, sest erakond ei ole teinud neid tulemusi valimistel, mida temalt liikmed ja valijad on oodanud. "See kõnelebki enda eest. Sellises olukorras tuleb vaadata enda sisse ja leida jõud uueks värskenduseks. Ja siis tugevana ühtselt edasi liikuda," lisas Kons.

Isamaa esimeheks kandideerib uuesti ka senine esimees Helir-Valdor Seeder.

Lavly Perling ja tema toetajad Parempoolsete ühendusest Autor/allikas: Aleksander Krjukov/ERR

 

 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Tiina Jaakson, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: