Prantsuse relvajõudude juht läks poliitikasse tõmbamist kartes erru

Kindral François Lecointre.
Kindral François Lecointre. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Prantsusmaa relvajõudude juht otsustas tagasi astuda, tuues errumineku põhjenduseks soovimatuse jääda poliitilise võitluse keskele.

Kindral François Lecointre teatas pühapäeval erruminekust ning ütles, et ei soovi, et ta tõmmatakse järgmise aasta presidendivalimiste kampaaniasse, kus peamist vastasseisu oodatakse praeguse riigipea Emmanuel Macroni ja parempopulisti Marine Le Peni vahel.

Kindral kardab ta, et Le Pen hakkab teda portreteerima Macroni pooldajana, millega sattuks kahtluse alla relvajõudude sõltumatus.

Lecointre'i otsus tuli päev pärast seda, kui sai avalikuks, et Macroni valitsus sundis relvajõudude juhti saatma kõrgemasse ditsiplinaarkomisjoni arutusele kuue erukindrali juhtumi, kus endised kõrged sõjaväelased hoiatasid avalikus kirjas riigi islamiseerumise eest ning mainisid isegi vajadust võimalikuks riigipöördeks.

Lecointre'i errumineku teade järgnes Prantsuse valitsuse hiljutisele otsusele lõpetada Malis islamistidevastane operatsioon Barkhane.

Lecointre'i eruuminek jõustub 21. juulil, tema asemele asub kindral Thierry Burkhard.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: The Times, Reuters, Le Monde

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: