Saku valimisliit soovib Soomere presidendivalimistel üles seada

{{1623750060000 | amCalendar}}
Tarmo Soomere.
Tarmo Soomere. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Valimisliit "Roheline Saku Vald" teeb ettepaneku seada teaduste akadeemia president Tarmo Soomere üles presidendivalimiste kandidaadiks.

21. juunil toimub Saku gümnaasiumis valimisliidu korraldatud koosolek, kus Soomere kõneleb teemal "Kohalike omavalitsuste võimalused rohepöörde läbiviimisel". Koosolekul on plaan teha riigikogu liikmetele ja vajadusel valijameeste kogule ettepanek esitada presidendi kandidaadiks teaduste akadeemia president Tarmo Soomere.

Ettepaneku taga on valimisliidu "Roheline Saku Vald" juhatuse liikmed Ivar Raig, Kristi Hunt, Mart Opmann ja Herman Miller. Neist Raig ütles ERR-ile, et Eesti vajab erakondade ülest presidendikandidaati.

"Tarmo Soomerest võib saada täieline president, kes esindab põhiseaduslike institutsioonide tasakaalustavat vaimset küpsust ning on empaatiavõimeline nii välis- kui ka sisesuhetes. Ta suudab koondada enda ümber tunnustatud teadlasi, kogenud eksperte, edumeelseid ettevõtjaid ja usaldusväärseid poliitikuid, aitamaks kaasa Eesti riigi jätkusuutlikule ja teadmuspõhisele uuenemisele", põhjendas Ivar Raig.

Tarmo Soomere ütles ERR-ile, et kui valimisliit ta kandidaadiks esitab, siis on ta valmis presidendivalimistel osalema.

"Ma ei ole teinud vahet, kas mind esitab Toompea poliitik või kohaliku omavalitsuse poliitik," täpsustas Soomere. Ta lisas, et kui tema kandidatuur üles seatakse, läheb ta sellega kindlal meelel edasi.

Valimisliit "Roheline Saku Vald" moodustati Raigi sõnul kuu aega tagasi ning selle siht on Saku kohalikud valimised võita.

"Valmisliit on seadnud eesmärgiks uued valimised võita ning meie valimisliidu ambitsioon või tegevused ei peaks piirduma ainult Saku vallaga. Ja selle esimene indikatsioon on Eesti Vabariigi kui terviku peale mõtlemine ehk presidendikandidaadi esitamine," ütles Raig.

Ta selgitas et muu hulgas on valimisliidu jaoks oluline ka riigireform, maksupoliitika, metsandus ja majanduse käekäik laiemalt.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: