Politsei lasi Läänemaal agressiivse mehe maha

{{1627882620000 | amCalendar}}
Foto: Juhan Hepner/ERR

Politsei tulistas Läänemaal 1. augusti hilisõhtul agressiivset meest, kes hukkus. Politsei kinnitusel ründas mees politseinikku kaikaga.

Pühapäeva õhtul kella 22 ajal sai häirekeskus väljakutse Haeska külas eramaja juurde, kus veetis koos aega esialgsel hinnangul umbes kümneliikmeline seltskond. Helistaja sõnul oli seltskonnast üks purjus mees võtnud auto ja sõitnud sellega kraavi. Esialgsetel andmetel hakkas mees pärast seda ülejäänud seltskonnas olnutega tüli norima ning läks mõnele inimesele ka füüsiliselt kallale.

Sündmusele reageeris politseipatrull, kelle kohale jõudes oli esialgu olukord rahulik. Peagi muutus mees politseinike suhtes agressiivseks, võttis maast kaika ja ründas sellega politseinikku.

Politsei sisekontrollibüroo juht Priit Pärkna kinnitas ERR-ile, et teiste inimeste elule ohtu ei olnud, kuid kergemaid kehavigastusi tekitas mees lisaks politseinikule ka samas seltskonnas viibinud inimestele.

Esialgsetel andmetel tegi üks politseiametnikest eramaja hoovis mehe peatamiseks oma teenistusrelvast hoiatuslasu, kuid mees sellele ei reageerinud ning jätkas politseinike ründamist. Konflikti käigus liikus ründaja koos politseinikega eramaja hoovist mitukümmend meetrit eemale maja kõrval olnud tee peale.

"Politseil on olemas vormikaamera videod kogu sündmuse käigust," sõnas Pärkna. Lisaks vesteldi kõigi sündmuskohal viibinud inimestega ja osaliselt on neilt ka ütlused võetud, kinnitas ta.

Ühel hetkel sai üks politseinikest ründaja käes olnud kaikaga vastu pead, misjärel kasutas teine politseiametnik ründaja suhtes teenistusrelva, tehes mehe suunas mitu lasku.

28-aastane mees sai laskude tagajärjel raskelt viga. Politseinikud andsid talle abi ning elustasid teda kuni kiirabi saabumiseni. Meedikud elustasid meest edasi, kuid raskelt viga saanud meest ei õnnestunud päästa ning ta suri saadud vigastustesse kohapeal.

Üks politseinikest, keda mees ründas, sai viga ja talle anti esmaabi.

Priit Pärkna sõnul kasutab politsei ohu kõrvaldamiseks tulirelva alati vaid äärmuslikul juhul. "Otsust kasutada ohtliku olukorra lõpetamiseks tulirelva ei ole kunagi ühelgi politseiametnikul lihtne teha. Pingelistes olukordades tuleb politseinikel otsus vastu võtta väga lühikese aja jooksul," sõnas Pärkna. Juhtunu hindamiseks tehakse turvataktika analüüs. Samuti on Pärkna sõnul vara hinnata, kas tulirelva kasutamist oleks olnud võimalik vältida.

Pärkna kinnitas, et ründajal on olnud politseiga ka varem kokkupuuteid. "Antud menetluse faasis oleks vara hakata kommenteerima ründaja tausta ja tema päritolu. Võib öelda, et ta ei olnud Läänemaa inimene."

Juhtunu uurimiseks on alustatud kriminaalmenetlus.

"Teenistusrelva kasutamine inimese vastu peab olema igal juhul põhjendatud ning praeguse kriminaalmenetluse käigus ongi meie eesmärk saada selgust eile öösel toimunu kohta ning kontrollida, kas politseiametniku tegevus oli õigustatud," selgitas kriminaalmenetlust juhtiv Lääne ringkonnaprokurör Elle Keemann.

Kohalike sõnul oli koosviibimine, kus intsident juhtus, ühe väikese lapse sünnipäev, mitte mõni joomapidu.

Hukkunu oli Haeskas uustulnuk. "Ta on vist paar kuud siin olnud, aga ta on tulnud Võrumaalt kusagilt," sõnas kohalik elanik Iivi Koit "Aktuaalsele kaamerale". Tema sõnul on Haeska küla tavaliselt väga rahulik.

Toimetaja: Merili Nael, Juhan Hepner

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: