Tallinna lennujaam teenis esimesel poolaastal kasumit

Tallinna lennujaam
Tallinna lennujaam Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tallinna Lennujaama käive esimesel poolaastal langes, koroonakriisist hoolimata jäi ettevõte aga 100 000 euroga kasumisse. Aasta teine pool tuleb lennujaama juhatuse esimehe Riivo Tuvikese sõnul tõenäoliselt keerulisem.

Tänavu esimesel poolaastal läbis lennujaama ­­­­283 495 reisijat, mida oli 50 protsenti vähem kui mullu samal ajal. Juulikuus tõusis reisijate arv rekordilise 158 349 reisijani, mis on suurim ühes kuus teenindatud reisijate arv alates 2020. aasta märtsist.

Ettevõtte müügitulu langes esimesel poolaastal aastaga 15 protsenti 10 miljonile eurole, puhaskasumit teenis ettevõte 100 000 eurot ehk 111 protsenti rohkem kui aasta varem samal ajal.

"Koroonaeelse aja ehk 2020. aasta esimese kahe kuu head tulemused annavad selles võrdluses tunda. Vähenenud müügitulu peamiseks põhjuseks oli lennundustulude väiksem laekumine, mis on tingitud lennuliikluse oodatust aeglasemast taastumisest," rääkis Tuvike.

Tuvikese sõnul on lennujaama majanduslikku olukorda parandanud suvekuud ja viiruseolukorra paranemine. "Lisaks sellele oli suureks abiks ka töötukassa poolt pakutud töötasu jätkutoetus, mida meil oli võimalik ka sel aastal kolmel kuul kasutada. Vaatamata prognoositust paremale suvele näeme, et aasta teine pool saab tulema keeruline ning kriisist taastumist prognoosime jätkuvalt aastatel 2024-2025," rääkis Tuvike.

Lennujaama juhi sõnul on keerulisele ajale vaatamata tähtis jätkata investeeringutega strateegiliselt olulistesse projektidesse. "Esimesel poolaastal tegime investeeringuid kogusummas 15,9 miljonit eurot. Meie jaoks on oluline jätkata töödega nii Tallinna lennujaama lennuliiklusalal kui ka pagasialal, kus uuendame pagasi sorteerimissüsteemi, lisaks sellele jätkuvad tööd ka Pärnu lennujaamas."

Juulis lisandusid otselennud Zürichisse Šveitsis ja Roomasse Itaalias. Kokku toimusid lennud 27 erineval regulaarliinil. Tellimuslendudest olid kõige populaarsemad Türgi, Bulgaaria ja Kreeka sihtkohad.

Juulis teenindas lennujaam ­­­­2662 lennuoperatsiooni, mis teeb keskmiselt 86 maandumist ja õhkutõusu päevas.

Seitsme kuu kokkuvõttes läbis lennujaama 441 844 reisijat ja toimus 12 387 lennuoperatsiooni.

2019. teenindas Tallinna lennujaam üle 3,26 miljoni reisija ja ettevõte teenis 9,7 miljonit eurot puhaskasumit. Lisaks Tallinna Lennujaamale haldab ettevõte veel kuut regionaalset lennuvälja Eestis.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: