Inspektsioon: pensionifondidel on piisavalt raha II samba väljamakseteks

Eurod
Eurod Autor/allikas: ERR

Finantsinspektsioon jälgib AS-i Pensionikeskus ettevalmistusi pensioni teisest sambast väljamaksete tegemiseks, inspektsiooni hinnangul on pensionifondidel piisavalt raha väljamaksete tegemiseks.

Seega saavad märtsi lõpuks pensioni teisest sambast lahkumiseks avalduse esitanud inimesed oma raha Pensionikeskuse kinnitusel kätte septembrikuus. Ühtlasi on Pensionikeskus  inspektsioonile kinnitanud, et IT-süsteemid peavad väljamaksete tegemisele vastu, teats inspektsioon. 

"Oluliste tõrgete tekkimisel väljamaksete tegemisel finantsinspektsioon sekkub ja jälgib, et tõrked kõrvaldatakse kiiresti," ütles finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler.

Selleks, et väljamaksed kulgeks tõrgeteta, on finantsinspektsioon jälginud kogu pensionireformi ellu viimise käigus protsessiga seotud finantsettevõtete, sealhulgas Pensionikeskuse IT-süsteemide arendust ja testimist ning hinnanud pensionifondide likviidsust.

Pensionikeskus on teinud IT-arendusi plaanipäraselt ja kinnitanud, et väljamaksed tehakse 2. septembrist, kuid vigaste maksete puhul ja teistel erandlikel juhtudel laekub raha kontole septembri jooksul. Pensionifondide stressitestid näitasid, et fondid suudavad väljamakseid teha. 

Teise samba väljamaksete protsessi haldab AS Pensionikeskus. Lisainfot väljamaksete kohta saab vaata Pensionikeskuse kodulehelt.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: