Taliban: Panjshiri org on täielikult hõivatud

{{1630904400000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / REUTERS

Islamiliikumine Taliban teatas esmaspäeval, et Afganistani viimane vastupanukolle Panjshiri org on täielikult hõivatud.

"Selle võiduga on meie riik täielikult sõjamülkast pääsenud," ütles Talibani kõneisik Zabihullah Mujahid avalduses.

NRF: Panjshiri orus jätkub võitlus Talibani vastu

Talibani-vastane Rahvuslik Vastupanurinne (NRF) lubas esmaspäeval, et võitlus Panjshiri orus jätkub, kuigi islamiliikumine teatas piirkonna hõivamisest. 

NRF kinnitas, et on endiselt "strateegilistel positsioonidel" üle oru ning lisas, et "võitlus Talibani ja nende partnerite vastu läheb edasi".

NRF teatas siiski juba pühapäeval, et teeb ettepaneku Talibanile peatada oma sõjaoperatsioonid Panjshiris ning tõmmata oma väed tagasi. Panjshiri võitlejad lubasid omalt poolt hoiduda sõjalistest sammudest. 

NRF teatas, et lahingute käigus on hukkunud nende pressiesindaja ja ajakirjanik Fahim Dashty ja kindral Abdul Wudod Zara.

Taliban haaras kontrolli riigi üle kaks nädalat kestnud pealtungiga, mis kulmineerus 15. augustil, kui nad said enda kätte pealinna Kabuli. Afganistani relvajõudude riismed taganesid Panjshiri orgu, et moodustada vastupanu NRF-iga. 

Taliban teatas pühapäeval, et on saanud enda kontrolli alla peaaegu terve oru, kuid NRF-i meelsed sotsiaalmeediakontod eitasid seda siis ja ütlesid, et NRF-i võitlejad on taandunud mägedesse. 

Panjshiri võitlejad pidasid vastu kümme aastat Nõukogude Liidu relvajõududele ning ka Talibani esimesele režiimile 1996.-2001. aastani. 

NRF-i juhib Ahmad Massoud, kuulsa Talibani-vastase komandöri Ahmad Shah Massoudi poeg. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: