Elektri hinnatõus tõi septembris kaasa 13 aasta kiireima hinnakasvu

Poelett.
Poelett. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Statistikaameti andmetel muutus tarbijahinnaindeks septembris võrreldes augustiga 1,2 protsenti ning eelmise aasta septembriga võrreldes 6,6 protsenti. Mulluse septembriga võrreldes olid kaubad 4,6 protsenti ja teenused 10,4 protsenti kallimad.

Statistikaameti juhtivanalüütik Viktoria Trasanovi sõnul mõjutas tarbijahinnaindeksit möödunud aasta septembriga võrreldes enim kodudesse jõudnud elektri 74,5-protsendiline hinnatõus, mis andis kogumuutusest kolmandiku.

"Eluasemeteenustest olid suurema mõjuga veel torugaasi 30,1-protsendiline ja üüri 10-protsendiline kallinemine. Suurem mõju indeksi muutusele oli endiselt mootorikütuse hinnatõusul – bensiin oli 19 protsenti ja diislikütus 28,5 protsenti kallim," rääkis Trasanov.

Toidukaupadest kallines enim 79,3 protsenti kartul, 30,7 protsenti värske köögivili ja 14 protsenti mitmesugused toiduõlid.

Tarbijahinnaindeksi muutus võrreldes eelmise aasta sama kuuga oli viimati suurem kui 6,6 protsenti 2008. aasta detsembris, mil see oli 7 protsenti.

Augustiga võrreldes mõjutas tarbijahinnaindeksit põhiliselt eluasemeteenuste hinnatõus. Kodudesse jõudnud elekter kallines kuuga 23,6 protsenti ning torugaas 12,7 protsenti.

Suurem oli mõju veel rõivaste ja jalatsite soodusmüükide lõppemisel ning kartuli ja värske puu- ning köögivilja mõningasel odavnemisel.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: