Ametnik: USA eriüksuslased koolitavad Taiwani sõjaväelasi

Taiwani pealinn Taipei
Taiwani pealinn Taipei Autor/allikas: SCANPIX/EPA/RITCHIE B. TONGO

USA eriüksuslased on juba mitu kuud Taiwani sõjaväelastele väljaõpet andnud, ütles neljapäeval Pentagoni ametnik.

"Umbes 20-liikmeline eri- ja tavavägede kontingent on väljaõpet andnud vähem kui aasta, osa kontingendi liikmeid roteeruvad," ütles anonüümseks jääda soovinud ametnik

Ametnik kinnitas ajalehe The Wall Street Journal uudislugu, mille järgi on väljaõpe kestnud vähemalt aasta.

Taiwani kaitseministeerium keeldus kommenteerimast, kuid Pentagoni pressiesindaja John Supple ütles, et Ühendriikide toetus Taiwani sõjaväele sõltub viimase kaitsevajadustest.

"Meie toetus ja kaitsealane koostöö Taiwaniga on suunatud ohu vastu, mida kujutab Hiina Rahvavabariik. Me ärgitame Pekingit pidama kinni lubadusest lahendada väinaüleseid vaidlusi rahumeelsel," ütles Supple.

Taiwani peaminister Su Tseng-chang kommenteeris Wall Street Journali lugu öeldes, et "õiglane eesmärk meelitab alati palju toetust".

"Me anname oma riikliku suveräänsuse ja inimeste kaitsmiseks ning piirkondliku rahu tagamiseks kõik endast oleneva. Me teeme kõik, mida saame ja hindame sarnaselt mõtlevate riikide koostööd," ütles Su Tseng-chang.

USA varustab Taiwani relvadega, sealhulgas õhutõrjerakettide ja hävitajatega.

Peking peab Taiwani oma provintsiks ja on lubanud selle vajadusel jõuga tagasi võtta. Viimastel aastetel on Hiina majanduslikku, diplomaatilist ja sõjalist survet Taipeile üha suurendanud.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS/AFP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: