Venemaa teatas koroonasurmade rekordist

{{1633771500000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / TASS

Venemaal registreeriti laupäeval 968 COVID-19-ga seotud surma, mis on suurim ühepäevane koroonasurmade arv alates pandeemia algusest.

Viimase ööpäevaga tuvastati 29 362 uut koroonaviirusega nakatunut, teatas Venemaa riiklik koroonatoimkond.

Laupäevane nakatunute arv on ainult õige pisut väiksem kui eelmise aasta 20. detsembril registreeritud rekordilised 29 935 nakatunut.

Uusi nakatunuid registreeriti kõigis 85 regioonis, kusjuures Moskvas on uus nakatumise hüpe, kui reedel teatatud 4594 nakatunut kasvas laupäeval 6001-ni, mis on suurim arv alates 9. juulist. Peterburis tuvastati 2717 uut nakatunut.

Kokku on Venemaal ametlikel andmetel tuvastatud 7 746 718 nakatumist, surnud on 215 453 koroonahaiget.

"Me hooldame ja ravime haigeid suurest koormusest hoolimata, aga mul on neist kahju. Mitte endast, mina olen valmis 12 või isegi 24 tundi töötama, aga inimestest on kahju - nemad on tõsiselt haiged, vaevu taluvad seda nakkust," rääkis Uljanovski Keskhaigla arst Dinar Izmalov.

Nakatumiste ja surmade kiire tõus algas septembri lõpus. Ametnike ja ekspertide hinnangul on põhjuseks vähene vaktsineeritus.

Täielikult on vaktsineeritud ainult 29 protsenti Venemaa elanikest.

Kreml on vastu riigi uuele lukustamisele, küll on omavalitsustele antud õigus oma piirkond vajadusel lukku keerata. Mitmel pool, sealhulgas Moskvas ja Peterburis, läheb elu üsna tavapäraselt edasi, ärid ja asutused on lahti ning maskikohustustki järgitakse üsna lõdvalt.

Toimetaja: Mait Ots, Arni Alandi

Allikas: Reuters, Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: