Galerii: Karis nimetas Savisaare keskkonnaministriks

{{1637218500000 | amCalendar}}

President Alar Karis nimetas neljapäeval peaminister Kaja Kallase ettepanekul uue keskkonnaministrina ametisse Erki Savisaare ja vabastas ametist senise ministri Tõnis Möldri.

Kolmapäeva hommikul teatas keskkonnaminister Tõnis Mölder (KE) avalikus pöördumises oma tagasiastumisest isiklikel põhjustel. Keskerakonna juhatus otsustas nimetada uueks ministrikandidaadiks senise riigikogu liikme Erki Savisaare.

"Meie lähituleviku üks suurimaid väljakutseid on igakülgselt ette valmistada rohepööre. Kuigi protsessi peavad panustama kõik valdkonnad, on keskkonnaministril selles väga oluline roll," ütles Kallas.

"Tean, et Tõnis Mölder tegi läbimõeldud ning lähedastega ja erakonnas põhjalikult läbi arutatud otsuse. Mõistan tema kaalutlusi ja saan aru, mida ta peab praegu esmatähtsaks," ütles Karis.

Presidendi sõnul on tähtis, et keskkonnaministeeriumi valitsemisala oleks hästi juhitud ja hoitud, arvestades, kui ambitsioonikad on Euroopa Liidu ja Eesti kavad kujundada meie ühiskonnad ümber keskkonnasõbralikemateks.

"Erki Savisaarel on ettevõtja ja IT valdkonna taust, mis aitab kindlasti näha rohepöörde erinevaid võimalusi, sest meie ökoloogilise jalajälje vähendamine käib käsikäes meie majanduse ümber korraldamisega," ütles Karis.

Uus minister astub ametisse ametivande andmisega riigikogus.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: