EL-i uute sõiduautode müük kahanes oktoobris 30,3 protsenti

Uued sõiduautod Saksamaal
Uued sõiduautod Saksamaal Autor/allikas: SCANPIX/Matthias Schrader

Oktoobris müüdi Euroopa Liidu riikides ainult 665 001 uut sõiduautot, mis on viimaste aastakümnete madalaim tulemus ning jääb möödunud aasta oktoobri müüginumbrile alla 30,3 protsenti.

Euroopa uute sõiduautode turul tekkinud madalseisu süvendasid kiipide puudusest tingitud tootmis- ja tarneraskused. Seejuures jätkus Euroopa Liidu uute sõiduautode turul kiire langus neljandat kuud järjest, teatas Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Liit (AMTEL).

Suurt langust veavad ennekõike suuremad turud, sest Itaalias kukkus oktoobris müük 35,7 protsenti, Saksamaal 34,9 protsenti, Prantsusmaal 30,7 protsenti ja Hispaanias 20,5 protsenti.

Kümne kuu kokkuvõttes on tänavu Euroopa Liidus antud klientidele üle ligi 8,2 miljonit uut sõiduautot, mis ületab eelmisel aasta sama perioodi tulemuse 2,2 protsenti.

Balti riikidest on suurimas languses Leedu turg, kus oktoobris kukkus uute sõiduautode müük 54,8 protsenti ja on miinuses ka kümne kuu kokkuvõttes.

Miinuspoolele jäid oktoobri müüginumbrid ka Lätis ja Eestis, seda vastavalt 21,4 ja 12,8 protsendiga. Kuid Eestis ja Lätis püsivad turud kümne kuu kokkuvõttes seni veel plussis.

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: