Reedel on oodata jäävihma ja tugevat tuult

Foto: Siim Lõvi /ERR

Reedeks prognoositud jäävihm on seotud eeskätt lõunatsükloniga, mis tähendab, et see toob kohale väga sooja õhu ja vihma, mis alla sajab ja jäätub külma maapinda tabades.

Saaremaal ja Liivi lahe ääres suureneb sajuvõimalus juba ööl vastu reedet, sajab veidi lund ja lörtsi, hommikul lisandub jäävihm ja laieneb päeval üle maa.

Öösel tiheneb pilvisus saartelt alates. Sealjuures sajab Saaremaal ja Liivi lahe ümbruses kohati lund ja lörtsi. Puhub kagu- ja idatuul 6 kuni 11, rannikul kuni 13, saartel iiliti kuni 20 meetrit sekundis. Öökülma on -12 kuni -18 kraadi, mere ligidal -3 kuni -8 kraadi.

Hommik tuleb pilvine ning kohati sajab lund ja lörtsi. Liivi lahe ümbruses on võimalik ka jäävihm. Puhub tugev kagutuul, puhanguti 13, saartel kuni 20 meetrit sekundis. Temperatuur püsib saartel ja läänerannikul -3 kuni -7 kraadi vahel, mandril ulatub kuni 14 miinuskraadini.

Ka päeval on enamasti pilvine ning lume-, lörtsi- ja jäävihmahood laienevad üle Eesti. On jäidet ja libedusoht on suur. Kagu- ja idatuul valitseb 6 kuni 13, iiliti kuni 20 meetrit sekundis. Külma saame -6 kuni -12 kraadi, saartel ja läänerannikul tõuseb õhutemperatuur 0 kuni -3 kraadini ning õhtul tõuseb temperatuur veelgi.

Libedad teeolud kestavad kogu nädalavahetuse. Jäävihma- ja lörtsisadu lakkab korraks esmaspäeval, kuid kohatine vihm on eelkõige Lääne-Eestis tagasi teisipäeval. Temperatuur annab tuntavalt järele ning hakkab null kraadi piiril mänglema.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: