Eesti elu 2021: koroonapitserit kandev hinnatõusuaasta

Foto: Põhja-Eesti regionaalhaigla

ETV toob neljal õhtul eetrisse neli kokkuvõtvat saadet aasta märgilistest hetkedest. 2021. aasta võetakse kokku läbi uudiste, loomingu, Eesti elu ja spordi. ERR-i portaalis on võimalik saateid vaadata juba eetripäeva hommikul.

Teist aastat järjest elab Eesti ja maailm koroonapantvangis. Aasta üheks märksõnaks kujunes elektrihinna järsk tõus ja sellega seonduvalt teistegi hindade hüppeline kerkimine.

Kuid mitte ainult sellest ei tule juttu aastat kokku võtvas saates "Aasta tipphetked. Eesti elu". Nii näiteks räägib Äripäeva väljamõeldud investor Toomase nime all lugusid kirjutav Juhan Lang, miks siiski lisandus Tallinna börsile rekordarv ettevõtteid, kuigi maailm on koroonakriisis.

Sel aastal jõustus ka pensionireform, mil 150 000 inimest otsustas teisest pensionisambast lahkuda. Juttu tuleb sellestki, miks protesteerisid sajad ja tuhanded inimesed kevadel Toompea lossi ees ja Vabaduse väljakul ning kes ja mis huvidega olid nende väljaastumiste initsiaatorid.

Kuid lõppeval aastal algasid ka 27 aastat tagasi uppunud parvlaeva Estonia uued veealused uuringud, hoo sai sisse kosmoserturism ning Suessi kanalisse kinni jäänud konteinerlaev andis oma panuse selleks, et kogu maailmas hakkasid venima tarneahelad, mille tõttu kannatavad ka Eesti tootjad.

Kuid paljudel inimestel tekkis võimalus ka ellu viia oma vaata et hullumeelsetena tunduvaid plaane - sest koroonapiirangute tõttu elu kohati seisis - nagu näiteks jalgsi kõikide Eesti linnade läbijalutamine või mootorrattaga ühe kõrghoone katuselt teisele hüppamine.

Saade "Aasta tipphetked" on ETV eetris neljal õhtul alates 27. kuni 30. detsembrini kell 20-21.

Toimetaja: Priit Rajalo

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: