Lavrov: USA saadab meie nõudmistele kirjaliku vastuse järgmisel nädalal

{{1642771920000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/AP/Martial Trezzini

USA välisminister Antony Blinken kohtus reedel Genfis oma Venemaa kolleegi Sergei Lavroviga. Lavrov ütles pärast kohtumist, et USA nõustus andma järgmisel nädalal Moskva julgeolekunõudmistele kirjaliku vastuse.

Lavrov kirjeldas kõnelusi kui konstruktiivseid ja kasulikke ja väitis, et tema riik pole kunagi ähvardanud Ukraina rahvast. 

"Ma ei oska öelda, kas me oleme läbirääkimistel õigel teel. Näeme seda siis kui oleme saanud kirjaliku vastuse, siis räägime uuesti. Loodetavasti emotsioonid vähenevad" ütles Lavrov. 

Blinken ütles Lavroviga kohtudes, et Venemaa võib Ukraina ründamisele korral oodata ühtset, kiiret ja karmi vastust. "Olukord on jõudnud kriitilise hetkeni," ütles Blinken. 

Blinken kinnitas, et Washington nõustus andma Venemaale kirjalikke kommentaare. "Kirjalik vastus saadetakse pärast ulatuslikke konsultatsioone liitlastega. Loodan, et me kohtume pärast seda uuesti, kui Venemaal on olnud võimalus neid vaadata, siis vaatame, kuhu sealt edasi läheme," ütles Blinken. 

"USA ei kavatse mitte ainult vastata Venemaa tõstatatud muredele, vaid jagada ka meie ohtraid muresid," lisas Blinken. 

Mõlemad ministrid ütlesid, et kõneluste ajal ei suudeta kõiki erimeelsusi lahendada.  Blinkeni sõnul nõustus ta Lavroviga, et diplomaatilise protsessi jätkamine on oluline. 

Blinkeni sõnul jäävad järgmised kohtumised tõenäoliselt ministrite tasemele. "President Joe Biden on valmis kohtuma oma Venemaa kolleegi Vladimir Putiniga, kui mõlemad pooled nõustuvad, et see on parim viis edasi liikuda," ütles Blinken. 

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ütles, et Moskva teadis kogu aeg, et Blinkenil pole reedel kavatsust anda kirjalikke vastuseid Venemaa nõudmistele. "Moskva juhindub tõsiasjast, et sellest hoolimata saame lähipäevil kirjalikud vastused," ütles reedel Peskov. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: