X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Valitsus soovib koroonatõendi kaotada 21. veebruarist

{{1643831700000 | amCalendar}}
Vaktsineerimistõend
Vaktsineerimistõend Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Peaminister Kaja Kallas teatas kolmapäeva õhtul, et kui 17. veebruari seisuga jõuab haiglasse alla 25 sümptomaatilise Covid-patsiendi päevas, lõpetab valitsus 21. veebruarist Covid-tõendi nõude.

"Meetmete leevendamisel manitsevad ettevaatlikkusele nii teadusnõukoda, terviseamet kui ka arstid ja tervishoiutöötajad, kes viiruse leviku tõttu suure töökoorma all ägavad. Seetõttu saame siseriiklikult Covid-tõendist loobuda, kui lähinädalatel koroonaviirusega haiglasse sattuvate inimeste hulk ei kasva," kirjutas Kallas sotsiaalmeedias.

Peaministri sõnul jõudsid Reformierakond ja Keskerakond kolmapäeval kokkuleppele, et kui 17. veebruari seisuga on eelneva 10 päeva jooksul haiglasse jõudnud keskmiselt alla 25 sümptomaatilise Covid-19 patsiendi päevas, lõpetab valitsus alates 21. veebruarist Covid-tõendi nõude.

Ühtlasi ei pea alates 7. veebruarist karantiini jääma koolis, lasteaias või huviringis Covid-positiivsega lähikontaktis olnud lapsed ja õpilased, sõltumata sellest, kas nad on vaktsineeritud või vaktsineerimata ning alates 14. veebruarist ei küsita alaealistelt enam Covid-tõendit.

"Kui see seis on sarnane kui täna või vähenev, siis Covid-passid siseriiklikult oma kehtivuse kaotavad," ütles Ratas ERR-ile. Alaealistele kehtivate piirangute kadumisele tingimusi ei ole.

"Keskerakond soovis tõesti selget, konkreetset sõnumit koroonapasside lõpetamise osas siseriiklikult, see oli selle mõtte sisu, et neid pingeid leevendada ja siin on see sõnum antud. Meie soov oli 7. veebruar, meie soov oli tempos liikuda ambitsioonikamalt, aga oleme selle kokkuleppega rahul," ütles Ratas.

Ratase sõnul tuleb edasi minna ka teiste piirangute kaotamisega ja seda samuti lähtuvalt haiglakoormusest. "Meil on veel kolm piirangut: üks on 23.00, siis on inimeste arvuline piirang ja maskide kandmise piirang. Need on peamised ja minu meelest nende piirangute leevendamisega tuleb edasi minna ja siin just vaadata seda, missugune on seis nakatumise osas, eeskätt haiglakoormuses," ütles Ratas.

"See on kindlasti oodatud sõnum suurele osale Eestimaa inimestest ja ettevõtetest ning märgiline samm, mis annab mõista – piirangud ei tulnud selleks, et jääda. Toimima tuleb taas saada tavapärasem elurütm. See pole vajalik mitte ainult koolilastele, nende emadele-isadele või ettevõtjatele, vaid kõigile, kelle elu ja tervist, sealhulgas vaimset tervist, on see väga keeruline aeg mõjutanud," kirjutas Ratas kolmapäeva õhtul sotsiaalmeedias.

Ratase sõnul tuleb piirangute leevendamiseks ka edaspidi käituda vastutustundlikult ja hoida enda ning teiste tervist. "Palun kõigil selle kaasneva vastutusega arvestada. Keskerakond on jätkuvalt valmis piirangute maha võtmist kiirendama, kui olukord seda võimaldab. Ükski meie eluolu häiriv korraldus ei tohi kehtida kauem, kui selleks on vajadus," kirjutas Ratas.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: