Eesti välisminister sõidab Kiievisse Ukrainale toetust avaldama

Eva-Maria Liimets
Eva-Maria Liimets Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eeati välisminister Eva-Maria Liimets, Läti välisminister Edgars Rinkevics, Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis ja Ukraina välisminister Dmõtro Kuleba kohtuvad 24.–25. veebruaril Kiievis, et arutada Balti riikide toetust Ukrainale kasvava Venemaa sõjalise surve taustal.

"Ühisvisiidi põhieesmärk on Balti riikide toetusavaldus Ukrainale seoses Venemaa sõjalise survega," selgitas visiidile suunduv välisminister Liimets.

"Me ei väsi kordamast, et Eesti tunnustab ja toetab igal võimalikul moel Ukraina suveräänsust ja territoriaalset terviklikkust tema rahvusvaheliselt kokkulepitud piirides ning Venemaa otsus tunnustada kahe Ukraina regiooni nn iseseisvust on ränk rahvusvahelise õiguse ja Minski lepete rikkumine. Eesti ei tunnusta seda otsust, nagu me ei tunnusta okupeeritud Krimmi inkorporeerimist Venemaa koosseisu."

Eesti, Läti, Leedu välisministril on Ukraina visiidi ajal plaanis kohtuda ka Ukraina parlamendi esimehe Ruslan Stefantšuki, peaminister Denõs Šmõhali ja kaitseminister Oleksi Reznikoviga.

Pärast kohtumist, 25. veebruaril, toimub Kiievis ka Eesti, Läti, Leedu ja Ukraina välisministri pressikonverents.

Sel nädalal külastas Kiievit ka president Alar Karis, kes kohtus Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenski ja peaminister Denõs Šmõhaliga.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: